Poniedziałek, 25 września 2023

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Jastrzębski Węgiel wśród Gigantów Siatkówki

17.07.2020 08:03 | 0 komentarzy | rafbl

Organizatorzy turnieju Tauron Giganci Siatkówki podali obsadę zaplanowanej na końcówkę sierpnia kolejnej edycji imprezy. W gronie uczestników turnieju w Kępnie znaleźli się m.in. siatkarze Jastrzębskiego Węgla dla których będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczęciem sezonu.

Jastrzębski Węgiel wśród Gigantów Siatkówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczna, jedenasta już edycja imprezy początkowo miała mieć charakter rywalizacji pomiędzy klubami z Polski i Turcji, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa i restrykcje związane z podróżami podjęto decyzję o zmianie formuły turnieju. Ostatecznie w zaplanowanym na 28-30 sierpnia turnieju udział wezmą cztery występujące na co dzień w Plus Lidze zespoły. W cieszącym się nie tylko w Polsce, ale i Europie turnieju udział wezmą Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk oraz Verva Warszawa Orlen Paliwa.

Dla prowadzonych przez Luke`a Reynoldsa "pomarańczowych" będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów formy przed startującymi 12 września 2020 roku rozgrywkami Plus Ligi. Oprócz Tauron Gigantów Siatkówki w przedsezonowym kalendarzu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla znalazło się miejsce na mecze sparingowe z Aluronem Virtu CMC Zawiercie (11.08.2020 w Zawierciu) i Stalą Nysa (14.08.2020 w Jastrzębiu-Zdroju) oraz turnieje w Bełchatowie (21-22.08.2020) i Gliwicach (5-6.09.2020). Wcześniej jastrzębianie wystąpią w Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.