Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Zakończyć sezon zwycięstwem [ZAPOWIEDŹ]

18.07.2020 08:00 | 0 komentarzy | rafbl

W dzisiejszym meczu ostatniej - 37. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie na własnym stadionie Zagłębie Lubin. Kończące ligowe rozgrywki w sezonie 2019/2020 spotkanie będzie pożegnalnym meczem dla czterech zawodników zabrzańskiego zespołu.

Zakończyć sezon zwycięstwem [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wznowione rozgrywki w sezonie 2019/2020 dobiegają końca. Prowadzeni przez Marcina Brosza zabrzanie rywalizując w grupie spadkowej zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i w efekcie są liderem dolnej części tabeli. "Trójkolorowi" w sześciu meczach rozegranych wśród walczących o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie zespołów zanotowali aż cztery zwycięstwa, natomiast od momentu wznowienia rozgrywek jakie miało miejsce w końcówce maja dopisali oni do swojego konta 20 z 30 możliwych do zdobycia punktów. Dzisiejsze spotkanie będzie pożegnalnym meczem dla czterech zawodników zabrzańskiego zespołu. Z Górnikiem wraz z ostatnim gwizdkiem pożegnają się Szymon Matuszek, David Kopacz, Kamil Zapolnik oraz idol zabrzańskich fanów - Igol Angulo.

Dzisiejszy rywal Górnika w końcówce sezonu 2019/2020 radzi sobie niedużo gorzej od "trójkolorowych". Lubinianie w dziesięciu ostatnich ligowych meczach zdobyli 17 punktów, co pozwala im plasować się ze stratą trzech "oczek" do zabrzan na 12. miejscu w tabeli. W sześciu meczach jakie piłkarze Zagłębia rozegrali w grupie spadkowej zanotowali oni podobnie jak Górnik cztery zwycięstwa.

Patrząc na ligową tabelę ciężko jest wskazać faworyta dzisiejszego meczu. Od momentu wznowienia rozgrywek zarówno Górnik, jak i Zagłębie prezentują w ostatnim czasie dobrą formę, co zwiastować może dobre i emocjonujące spotkania. Kto okaże się lepszy i zakończy sezon 2019/2020 zwycięstwem? O tym przekonamy się dzisiejszego popołudnia. Początek spotkania w Zabrzu zaplanowano na godzinę 17:30. Mecz poprowadzi Paweł Gil z Lublina.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

sobota, 18 lipca 2020, godz. 17:30