Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Biało-czerwoni wracają na parkiet

21.07.2020 18:16 | 0 komentarzy | rafbl

Jutro i w czwartek pierwsze mecze w 2020 roku rozegra siatkarska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni w Zielonej Górze zmierzą się towarzysko z Niemcami.

Biało-czerwoni wracają na parkiet
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w 2020 roku nie odbędzie się żadna z zaplanowanych międzynarodowych imprez, w których udział wziąć miała siatkarska reprezentacja Polski. Odwołana została Liga Narodów, a Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone zostało na przyszły rok. W efekcie wiele reprezentacji zrezygnowało ze zgrupowań podczas sezonu reprezentacyjnego.

Inaczej sytuacja miała się z prowadzoną przez Vitala Heynena siatkarska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni mają za sobą dwa zgrupowania w Spale. Podczas pierwszego, które odbyło się na początku czerwca dużą wagę przykładano do integracji grupy, która w przyszłym roku walczyć ma o olimpijski medal oraz pozwolono zawodnikom w delikatny sposób wrócić do rytmu treningowego po ponad dwumiesięcznej przerwie jaką mieli od momentu zawieszenia ligowych rozgrywek. Drugie zgrupowanie, które miało miejsce na początku lipca miało bardziej siatkarski charakter, a powołani do kadry zawodnicy trenowali zdecydowanie ciężej. W zgrupowaniach udział wzięło pięciu związanych z regionem siatkarzy: trzech zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla - Tomasz Fornal i pochodzący z Zabrza Bartosz Bednorz.

Po ciężkich treningach przyszedł czas na gry sparingowe. Jutro i w czwartek rywalem biało-czerwonych będzie w Zielonej Górze reprezentacja Niemiec, a w przyszłym tygodniu Mistrzowie Świata rozegrają w Łodzi dwumecz z reprezentacją Estonii. Dwumecze z Niemcami oraz Estonią, które reprezentacja rozegra w ciągu najbliższego tygodnia będą jedynymi jakie reprezentacja rozegra w tym roku.

Plan meczów towarzyskich reprezentacji Polski:

  • Polska - Niemcy - 22 lipca 2020, godz. 20:30 (Zielona Góra)
  • Polska - Niemcy - 23 lipca 2020, godz. 18:00 (Zielona Góra)
  • Polska - Estonia - 26 lipca 2020, godz. 20:00 (Łódź)
  • Polska - Estonia - 27 lipca 2020, godz. 18:00 (Łódź)

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią konorawirusa spotkania w Zielonej Górze odbędą się bez udziału kibiców. Niewykluczone jest jednak, że na mecze w Łodzi możliwe będzie wejście kibiców. Uzależnione jest to jednak od tego czy organizator meczów - Polski Związek Piłki Siatkowej uzyska zgodę na organizację imprez masowych. Wszystkie spotkania transmitowane będą przez Polsat Sport.