Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Piłkarz Polonii Głubczyce kontuzjowany. Potrzebuje Waszej pomocy

23.07.2020 11:30 | 1 komentarz | kozz

Jak mówi jego przeznaczeniem jest piłka nożna. Teraz 27-letni brazylijski piłkarz Polonii Głubczyce - Felipe - nabawił się groźnej kontuzji i potrzebuje pilnej operacji. Liczy na wsparcie kibiców. 

Piłkarz Polonii Głubczyce kontuzjowany. Potrzebuje Waszej pomocy
Felipe w Polonii gra od sezonu 2018/19
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Śmiało mogę powiedzieć, że piłka nożna jest moją największą pasją życiową. Już jako dwuletnie dziecko całymi dniami uczyłem się z moim tatą grać w piłkę. Na początku wszyscy myśleli, że to jest zabawa, ale kiedy nie chciałem zasnąć bez piłki i rozpoczynał się nowy dzień, a ja wciąż biegałem po boisku, już nikt nie zastanawiał się jaki zawód wybiorę w przyszłości. Wszyscy znajomi, przyjaciele i rodzina byli przekonani, że będę grał w piłkę nożną - to moje przeznaczenie - wspomina Felipe i kontynuuje: - Pierwsze treningi przeprowadzał mój ojciec na boisku obok domu i na plaży. Kiedy skończyłem 6 lat zacząłem trenować futsal, jednak energia dużego stadionu i śpiewy kibiców Flamengo sprawiły, że zapragnąłem grać na murawie. Jeszcze mieszkając w Brazylii wziąłem udział w konkursie Nike Selection w Rio de Janeiro, gdzie wystartowało ponad 2000 zawodników. Finalnie wybrano 16 najlepszych zawodników w całego kraju - byłem wśród nich! Zanim przyjechałem do Polski grałem profesjonalnie w Brazylii i Szwecji w 2 i 3 lidze. W Polsce rozpocząłem swoją pracę w Polonii Głubczyce dwa lata temu, aby zwyciężać, rozwijać się i każdego dnia być lepszym zawodnikiem - przekazał brazylijski piłkarz Polonii. 

Niestety miesiąc temu podczas meczu uległ poważnej kontuzji (naderwanie więzadła krzyżowego) i potrzebuje pilnie operacji. - Będę niezmiernie wdzięczny za każde wsparcie mojej trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Jestem daleko od rodziny i ten czas jest dla mnie szczególnie trudny. Będę pracować ze wszystkich sił, aby wygrać ten najważniejszy mecz o moje zdrowie. Wesprzyj mnie - prosi Fellipe Eduardo Tavares.