Wtorek, 6 czerwca 2023

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Wysoka porażka ROW-u w Pucharze Polski

24.07.2020 08:06 | 0 komentarzy | kozz

W starciu trzecioligowców zdecydowanie lepszy okazał się Pniówek Pawłowice. W czwartek na stadionie miejskim w Rybniku rozegrano mecz ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pomiędzy ROW-em 1964 Rybnik, a Pniówkiem. Goście wygrali 4:0, a hat-tricka ustrzelił Rafał Adamek.

Wysoka porażka ROW-u w Pucharze Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybniczanie, którzy w ostatnich tygodniach przebrnęli przez Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik, w I rundzie na etapie wojewódzkim pokonali na wyjeździe Sołę Rajcza 3:2. Czwartkowy rywal ROW-u, Pniówek wygrał 6:1 w Turzy Śląskiej z tamtejszą Unią. 

Pniówek już przed przerwą był w lepszej sytuacji. Najpierw w 20. minucie na listę strzelców wpisał się Rafał Adamek, a na 5 minut przed końcem pierwszej połowy rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Musioł. Po przerwie kolejne gole były udziałem ekipy przyjezdnej. Ponownie dwa trafienia zanotował Rafał Adamek pakując piłkę do siatki w 49. i 68. minucie. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale rzut karny wybronił Kewin Paszek.

Ekipa Pniówka Pawłowice awansowała tym samym do półfinału. Co ciekawe, wszystkie drużyny, które grały ćwierćfinał w roli gospodarza, przegrały swoje mecze nie strzelając nawet gola. Młodość Rudno przegrała 0:5 z Szombierkami Bytom, Błyskawica Drogomyśl również 0:5 przegrała ze Spójnią Landek, a Ruch Kochanowice był gorszy w stosunku 0:3 od rezerw Rakowa Częstochowa. 

W półfinałach Raków II Częstochowa zmierzy się ze Spójnią Landek, a Pniówek Pawłowice z Szombierkami Bytom.

ROW 1964 Rybnik - Pniówek Pawłowice 0:4 (0:2)

Rafał Adamek 20., 49., 68. - Tomasz Musioł 40.-k.

ROW: Paszek - Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyi, Krakowczyk, Spratek, Jary, Warmiński, Polok (42. Kuczera), Wodecki.

GKS: Gocyk – Mazurkiewicz, Ciuberek, Pańkowski, Semeniuk (67. Pastuszak) – Weis, Lewandowski (57. Trąd), Musioł, Adamek (74. Morcinek) – Szatkowski, Caniboł (57. Łukasik).