GKS Jastrzębie z utrzymaniem w Fortuna I Lidze

25.07.2020 22:16 | 0 komentarzy | rafbl

W kończącym rozgrywki Fortuna I Ligi w sezonie 2019/2020 meczu GKS Jastrzębie zremisował w Legnicy z miejscową Miedzią 1:1. Jastrzębianie mimo niechlubnej serii dziesięciu meczów bez zwycięstwa utrzymali się w rozgrywkach.

Od początku spotkania żaden z zespołów nie kwapił się do ataków skupiając się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Pierwszą groźna sytuację stworzyli w 27. minucie gospodarze. Bierną postawę obrońców GKS-u wykorzystał Maciej Śliwa, którego strzał z ostrego kąta piłka odbił się od poprzeczki i wylądował w strzeżonej przez Mariusza Pawełka bramce jastrzębian otwierając tym samym wynik meczu. Strata bramki podziałała mobilizująco na prowadzonych przez Pawła Ścieburę przyjezdnych, którzy rzucili się do odrabiania strat. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy piłkarze GKS-u kilkukrotnie uderzali na bramkę Miedzi, jednak nie byli w stanie pokonać broniącego dostępu do niej Mateusza Hewelta. Ostatecznie na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 1:0.

Druga połowa to dużo lepsze otwarcie jastrzębian, którzy pięć minut po wznowieniu gry doprowadzili do remisu. Rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Gojnym na bramkę zamienił Kamil Szymura. W dalszej części spotkania obraz gry wyrównał się i żaden z zespołów nie był w stanie stworzyć sobie stuprocentowej okazji do wyjścia na prowadzenie. Nieliczne strzały zarówno jednego jak i drugiego zespołu raz po raz mijały bramkę rywali lub padały łupem dobrze dysponowanych bramkarzy obydwu zespołów. Ostatecznie kończące sezon 2019/2020 spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Podział punktów nie zmienił pozycji gospodarzy w ligowej tabeli, którzy dzięki zajęciu 5. miejsca zagrają w barażach o awans. Cenny punkt pozwolił z kolei utrzymać się w rozgrywkach jastrzębianom.

GKS Jastrzębie utrzymanie w Fortuna I Lidze zawdzięczają jednak nie tylko sobie. Będący w ostatnim czasie w wyraźnym dołku jastrzębianie, którzy w dziesięciu ostatnich meczach zdobyli zaledwie cztery "oczka" 14. miejsce w ligowej tabeli zawdzięczają korzystnym wynikom spotkań z udziałem bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie.

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)

Bramki: Śliwa 27. - Szymura 50. (k)

Miedź: Mateusz Hewelt - Grzegorz Bartczak, Damian Byrtek, Marcin Pietrowski, Marcin Warcholak, Marcin Garuch, Carlos Heredia (66. Kacper Kostorz), Jakub Łukowski (46. Mateusz Zatwarnicki), Maciej Śliwa (79. Joan Roman), Josip Soljić, Patryk Makuch

GKS: Mariusz Pawełek - Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Dawid Gojny, Dominik Szczęch (74. Petr Galuska), Patryk Skórecki (90. Mateusz Słodowy), Marek Mróz, Bartosz Jaroszek, Kamil Jadach, Farid Ali, Kamil Adamek

Żółte kartki: Heradia, Bartczak, Soljić, Pietrowski - Skórecki, Jaroszek, Ali

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)