środa, 28 lutego 2024

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Zmiany sparingowych planów biało-czerwonych

26.07.2020 10:06 | 0 komentarzy | rafbl

Nie odbędą się zaplanowane na dziś i jutro mecze towarzyskie pomiędzy siatkarskimi reprezentacjami Polski i Estonii. Rywale dwukrotnych Mistrzów Świata poinformowali wczoraj o odwołaniu swojego przyjazdu. Biało-czerwoni zamiast dwumeczu z Estończykami rozegrają dwa wewnętrzne sparingi.

Zmiany sparingowych planów biało-czerwonych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkania z reprezentacją Estonii miały zostać rozegrane w łódzkiej Sport Arenie dziś i jutro. Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował jednak, że mecze te nie odbędą się. Powodem jest decyzja Estońskiej Federacji Siatkówki o odwołaniu przyjazdu do Polski, na co wpływ, jak tłumaczy trener Estończyków - Cedric Enard ma wzrost liczby zakażeń koronawirusem jaki w ostatnich dniach zaobserwowano w Polsce.

Odwołane mecze z reprezentacją Estonii zmusiły prowadzoną przez Vitala Heynena reprezentację do zmiany planów. Podjęta została decyzja o rozegraniu w czasie planowanych spotkań dwóch gier wewnętrznych, w których udział wezmą wszyscy powołani do reprezentacji zawodnicy. Znany jest już podział na drużyny, w jakich dziś i jutro zagrają biało-czerwoni. Nazwy drużyn pochodzą od imion ich kapitanów. Trenerami drużyn będą asystenci szkoleniowca dwukrotnych Mistrzów Świata: Sebastian Pawlik i Michał Mieszko Gogol.

Pierwszy zespół - "Team Michał", którego kapitanem jest Michał Kubiak, a trenerem Sebastian Pawlik składa się z dziesięciu zawodników. Oprócz wspomnianego przyjmującego wystąpią w nim: Tomasz Fornal, Karol Kłos, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski.

Drugi zespół - 'Team Fabian", którego kapitanem jest Fabian Drzyzga, a trenerem Michał Mieszko Gogol ma w składzie dziewięciu zawodników. Oprócz Drzyzgi w zespole tym wystąpią: Bartosz Bednorz, Norbert Huber, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Jan Nowakowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka oraz Damian Wojtaszek.

Zarówno dziś, jak i jutro zespoły rozegrają trzy sety bez względu na wynik. Transmisję z meczów przeprowadzi Polsat Sport.

  • Niedziela - 26 lipca 2020, godz. 20:00: Team Michał - Team Fabian
  • Poniedziałek - 27 lipca 2020, godz. 18:00: Team Fabian - Team Michał