Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Siatkarski sezon reprezentacyjny zakończony

28.07.2020 16:06 | 0 komentarzy | rafbl

Zakończył się sezon reprezentacyjny z udziałem siatkarskiej reprezentacji Polski, którego ostatnim akcentem były dwa wewnętrzne mecze sparingowe jakie między sobą rozegrali dwukrotni Mistrzowie Świata.

Siatkarski sezon reprezentacyjny zakończony
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczny sezon reprezentacyjny był z uwagi na odwołanie Ligi Narodów i przełożenie Igrzysk Olimpijskich w Tokio niezwykle krótki. Biało-czerwoni mają jednak za sobą dwa zgrupowania, których głównym celem była integracja zespołu i powolny powrót do rytmu treningowego po ponad dwumiesięcznej przerwie. Zwieńczeniem pracy podopiecznych Vitala Heynena były dwa sparingowe mecze z reprezentacją Niemiec wygrane przez Polaków 3:2 i 3:0 oraz dwa rozegrane między sobą wewnętrzne mecze towarzyskie, które rozegrano po odwołaniu przyjazdu na mecze towarzyskie reprezentacji Estonii.

W pierwszym, rozegranym w niedzielę meczu naprzeciw siebie stanęły "Team Michał" i "Team Fabian". Kapitanem pierwszej z drużyn był Michał Kubiak, a oprócz niego w zespole tym zagrali: Tomasz Fornal, Karol Kłos, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski. Kapitanem drugiego z zespołów, w którym zagrali Bartosz Bednorz, Norbert Huber, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Jan Nowakowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka i Damian Wojtaszek był z kolei Fabian Drzyzga. Spotkanie pomiędzy biało-czerwonymi rozegrano na dystansie trzech setów. Mecz 2:1 wygrał "Team Michał", który po przegranym do 22 pierwszym secie w dwóch kolejnych pokonał rywali do 20 i 22.

Team Michał - Team Fabian 2:1 (22:25, 25:20, 25:22)

Dzień później w zespołach nastąpił zmiany. Zmienili się także kapitanowie i w poniedziałkowe popołudnie zmierzyły się ze sobą "Team Wilfredo" i "Team Karol". Kapitanem pierwszego z zespołów był Wilfredo Leon, a oprócz niego zagrali Tomasz Fornal, Marcin Komenda, Bartosz Kurek, Jan Nowakowski, Piotr Nowakowski i Damian Wojtaszek. Kapitanem drugiego z zespołów, w którym zagrali Fabian Drzyzga, Norbert Huber, Dawid Konarski, Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski był natomiast Karol Kłos. Spotkanie, które podobnie jak dzień wcześniej stało na bardzo wysokim poziomie wygrał "Team Karol", który mimo porażki w pierwszym secie do 21, w dwóch kolejnych okazał się lepszy od rywali triumfując do 17 i 23.

Team Karol - Team Wilfredo 2:1 (21:25, 25:17, 25:23)

Przed biało-czerwonymi sezon klubowy. Podopieczni Vitala Heynena ponownie spotkają się ze sobą w maju przyszłego roku, kiedy to rozpoczną przygotowania do Ligi Narodów oraz najważniejszej imprezy jaką będą przełożone właśnie na przyszły roku Igrzyska Olimpijskie w Tokio, gdzie biało-czerwoni walczyć będą o medal.