Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Unia zdobyła Wodzisław Śląski i jest liderem

01.08.2020 22:31 | 52 komentarze | adi

Odra Wodzisław przegrała na własnym stadionie z Unią Książenice, która wygrała drugie spotkanie w sezonie i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli.

Unia zdobyła Wodzisław Śląski i jest liderem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W hitowym pojedynku drugiej kolejki długo trzeba było czekać na pierwszą bramkę. Pierwszą i jak się później okazało - jedyną, chociaż sytuacji - zwłaszcza na początku meczu - nie brakowało. Oba zespoły mocno rozpoczęły spotkanie. Najpierw gola mógł zdobyć Patryk Dudziński, ale w dogodnej okazji uderzył nad bramką . Chwilę później pojedynek z bramkarzem gospodarzy przegrał Piotr Bysiec.

Grzegorz Wnuk zaczął jak bohater, skończył jednak znacznie gorzej. W drugiej połowie kopnął prosto w atakującego go Byśca. Piłka odbiła się od napastnika Unii i trafiła w słupek, ale Bysiec zdołał jednak skutecznie dobić.

Dla Unii to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Zespół z Książenic jest jedyną drużyną, która zdołała wygrać oba swoje mecze w sezonie 2020/2021. Wodzisławianie mają na koncie trzy punkty. W następnej kolejce Odra zagra derbowy pojedynek z Odrą Centrum. Unia u siebie podejmie rezerwy GKS-u Tychy.

Odra Wodzisław - Unia Książenice 0:1 (0:0)

Bramka: Bysiec 70.

Odra: (skład wyjściowy) Wnuk - Gać, Lalko, Sadio, Białas - Krzyżok, Kłosek - Tarka, Abuladze, Dudziński - Tabala.

Unia: (skład wyjściowy) Kapusta - Kaczmarczyk, Lorenc, Mizia, Szary, Koleczko, Kostecki, Skowronek, Kunat, Kuzera, Bysiec.