Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Górnik rozpoczął wzmacnianie. Nowak i Sobczyk na pokładzie

04.08.2020 11:56 | 0 komentarzy | adi

Bartosz Nowak i Alex Sobczyk podpisali kontrakty z Górnikiem Zabrze.

Górnik rozpoczął wzmacnianie. Nowak i Sobczyk na pokładzie
Fot. Górnik Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bartosz Nowak trafił do Zabrza ze Stali Mielec, w której w poprzednim sezonie był jednym z głównych bohaterów i przyczynił się do awansu do Ekstraklasy. Pomocnik strzelił 13 bramek i miał 13 asyst. Rok wcześniej liczby miał podobne - 10 goli i 11 asyst. Co ciekawe, za czasów Adama Nawałki Nowak był już sprawdzany przy Roosevelta, ale miejsca nie wywalczył.

Piłkarz urodził się w Radomiu, ale jako nastolatek trafił do Gwarka Zabrze, z którego przeszedł do Polonii Bytom. Grał też w Miedzi Legnica i Ruchu Chorzów. Z Górnikiem podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o rok. - Mamy świadomość, że o Bartka Nowaka walczyło kilka klubów Ekstraklasy, nie byliśmy jedyni. Ma on na rynku dużą renomę i ugruntowane nazwisko. Możemy mówić o tym większej satysfakcji, że przekonaliśmy go, aby był ważną postacią Górnika Zabrze - mówi prezes Dariusz Czernik

Alex Sobczyk to napastnik, który ostatnio reprezentował barwy Spartaka Trnava. 23-latek w poprzednim sezonie strzelił 12 bramek i zanotował 3 asysty. Był najlepszym strzelcem zespołu. Jest wychowankiem Wiener Sport Club, z którego trafił do Rapidu Wiedeń, a następnie do FC Liefering - młodzieżowej filii Red Bulla Salzbug. Zagrał tam m.in. w dwóch spotkaniach młodzieżowej Ligi Mistrzów. Wrócił do Rapidu, z którego był wypożyczany do innych austriackich klubów. W Spartaku spędził rok.

Jego rodzice pochodzą z Polski, ale on urodził się w Wiedniu i grał w młodzieżowej reprezentacji Austrii. Z Górnikiem podpisał trzyletnią umowę z opcją przedłużenia o rok.

Górnik Zabrze wczoraj rozpoczął przygotowania do nowego sezonu od testów na obecność koronawirusa. Zabrzanie będą teraz trenować na własnych obiektach. Do klubu wrócił Kacper Michalski, który poprzedni sezon spędził w GKS-ie Katowice.