Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor najlepsi w Kołobrzegu

05.08.2020 08:18 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak grający w parze z Piotrem Kantorem wygrali pierwszy turniej tegorocznego cyklu Plaży Open, który w weekend rozegrany został w Kołobrzegu.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor najlepsi w Kołobrzegu
fot. hamburg2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym meczu turnieju rywalami wracających po dłuższej przerwie do wspólnego grania na plażowych boiskach Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora byli Miłosz Kruk i Maciej Rudol. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando faworyzowanych reprezentantów Polski, którzy bez problemu triumfowali w dwóch setach do 13 i 9. W drugim meczu po przeciwnej stronie siatki stanęli bracia Adam i Roman Andrys. Łosiak i Kantor ponownie nie mieli problemu z rywalami i pokonali ich gładko do 8  i 11. W trzecim spotkaniu, którego stawką był awans do półfinału reprezentanci Polski zmierzyć się mieli z Michałem Kądziołą i Marcinem Ociepskim, jednak z uwagi na kontuzję Ociepskiego rywale oddali to spotkanie walkowerem.

Półfinałowe spotkanie okazało się jedynym, w którym reprezentanci Polski stracili seta. Mikołaj Miszczuk i Michał Bryl, którzy byli półfinałowymi rywalami Łosiaka i Kantora wysoko postawili poprzeczkę i w premierowej odsłonie spotkania po emocjonującej, rozstrzyganej na przewagi końcówce triumfowali do 30. W dwóch kolejnych setach inicjatywa należała do Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora, którzy wygrywając do 14 w drugim i 10 w trzecim secie zameldowali się w wielkim finale turnieju. Finałowe starcie nie dostarczyło wielu emocji. Skutecznie i konsekwentnie grający Łosiak i Kantor pokonali do 16 i 10 Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka meldując się tym samym na najwyższym stopniu podium.

Dla pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Bartosza Łosiaka zwycięstwo na kołobrzeskiej plaży było drugim w historii jego występów w Plaży Open. Wcześniej w 2014 grając w parze z Wojciechem Włodarczykiem triumfował on podczas turnieju w Kętach. Piotr Kantor na najwyższym stopniu podium stanął po raz pierwszy.

Wyniki:

  • Kantor/Łosiak - Kruk/Rudol 2:0 (21:13, 21:9)
  • Kantor/Łosiak - Andrys/Andrys 2:0 (21:8, 21:11)
  • Kantor/Łosiak - Kądzioła/Ociepski 2:0 (21:0, 21:0)
  • Kantor/Łosiak - Miszczuk/Bryl 2:1 (30:32, 21:14, 15:10)
  • Kantor/Łosiak - Brożyniak/Janiak 2:0 (21:16, 21:10)

W turnieju udział wziął także pochodzący z Rybnika Mariusz Prudel, który grając w parze z Mateuszem Lesieckiem przegrał po tie-breaku spotkanie drugiej rundy eliminacji z parą Piotr Groszek i Jan Krasiński i tym samym sklasyfikowany został na 17. miejscu w turnieju.

  • Prudel/Lesiecki - Groszek/Krasiński 1:2 (21:15, 19:21, 11:15)