Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Fornalik odbuduje Lipskiego? Piast pozyskał 17-latka

05.08.2020 12:04 | 0 komentarzy | adi

Piast Gliwice pozyskał kolejnych zawodników - Patryka Lipskiego i Arkadiusza Pyrkę. Nowe kluby znaleźli Jorge Felix i Uros Korun.

Fornalik odbuduje Lipskiego? Piast pozyskał 17-latka
Fot. Piast Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Patryk Lipski ostatnio reprezentował barwy Lechii Gdańsk, dla której w poprzednim sezonie zagrał w 17 spotkaniach. Do Gdańska trafił w 2017 roku z Ruchu Chorzów, gdzie miał okazję pracować z Waldemarem Fornalikiem. Był to zdecydowanie najlepszy okres w dotychczasowej karierze Lipskiego. - Dużo dla mnie znaczy fakt, że znam trenera Waldemara Fornalika, jakie ma metody pracy i oczekiwania. Za czasów naszej współpracy grałem najlepiej i wiem, że te treningi pozwolą mi pokazać swoje umiejętności. Osoba trenera była również bardzo ważna w kontekście wyboru klubu - przyznał pomocnik. 26-latek podpisał umowę do końca 2022 roku.

Arkadiusz Pyrka to 17-letni zawodnik, który ostatnio grał w Zniczu Pruszków. Pomocnik w poprzednim sezonie wystąpił w 27 meczach II ligi, w których strzelił dwie bramki. Z Piastem związał się umową do końca czerwca 2023 roku. - Jeśli miałbym mówić o swoich atutach boiskowych, to postawiłbym na szybkość, dynamikę i prowadzenie piłki. Wiem, że rywalizacja jest duża, ale na początku chciałbym dostać kilka szans, pokazać się trenerowi i wnieść do drużyny coś od siebie - przyznał.

Wiadomo już, gdzie znaleźli zatrudnienie niektórzy zawodnicy, którzy pożegnali się z Piastem. Najlepszy piłkarz gliwiczan, Jorge Felix grać będzie w tureckim Sivassporze, który w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w lidze. Uros Korun z kolei związał się z Olimpiją Lublana. Jego nowy klub zajął w poprzednich rozgrywkach trzecie miejsce w słoweńskiej ekstraklasie.