środa, 22 marca 2023

imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

RSS

Tym razem Odra Centrum nie zarobi na derbach

06.08.2020 14:48 | 16 komentarzy | kozz

W związku z wprowadzeniem od dnia 8 sierpnia br. dodatkowych obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń wirusem COVID 19, które obejmują również obszar Powiatu Wodzisławskiego informujemy, że sobotni mecz pomiędzy MKP Odra Centrum a Odra Wodzisław Śl. sp. z o.o. odbędzie się bez udziału publiczności - poinformowała MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski.

Tym razem Odra Centrum nie zarobi na derbach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Derby Wodzisławia Śląskiego odbędą się w sobotę, 8 sierpnia o godz. 17:00. Gospodarzem zawodów jest MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, a więc to ten klub mógłby liczyć na wpływy z dnia meczowego. Spotkanie derbowe zawsze przyciągało sporą publikę, przez co jeden bądź drugi klub może liczyć nieco na powiększenie swojego budżetu.

W zeszłym sezonie derby Wodzisławia Śląskiego odbyły się z ograniczoną publicznością, gdy gospodarzem było MKP Odra Centrum, natomiast równie ciekawy mecz Odry Wodzisław z ROW-em Rybnik rozegrano bez udziału publiczności. - Szkoda, bo taki mecz przyciąga kibiców na trybuny, a klub mógłby coś na tym zarobić. Można powiedzieć, że jest sprawiedliwość, bo w zeszłym sezonie to rywal grał bez publiczności, a teraz trafiło na nas - skomentował prezes MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, Roman Zieliński.

Mecz III kolejki, grupy II, śląskiej IV ligi odbędzie się w sobotę na stadionie przy Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim. Oba kluby mają dotychczas rozegrane dwa mecze ligowe w których zanotowali po jednym zwycięstwie i jednej porażce.

Zakaz organizacji meczów z udziałem publiczności dotyczy wszystkich klubów z tzw. czerwonej strefy: tj. Powiat Wodzisławski i Powiat Rybnicki.