Poniedziałek, 25 września 2023

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Czas na turniej finałowy Grand Prix PLS

07.08.2020 08:07 | 0 komentarzy | rafbl

Już jutro w Gdańsku rozpocznie się turniej finałowy PreZero Grand Prix PLS, w którym udział wezmą siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W plażowych zmaganiach oprócz "pomarańczowych" udział weźmie siedem zespołów wyłonionych w rozgrywkach grupowych, które przez dwa ostatnie weekendy toczyły się w Krakowie i Warszawie.

Czas na turniej finałowy Grand Prix PLS
fot. Magdalena Kowolik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podopieczni Luke`a Reynoldsa awans do turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS zapewnili sobie wygrywając rywalizację w grupie D, która przed dwoma tygodniami rozgrywała swoje mecze w Krakowie. Oprócz "pomarańczowych" z turnieju, w którym rywalizowały zespoły Aluronu CMC Warty Zawiercie, MKS-u Będzin i beniaminka Plus Ligi - Stali Nysa do gdańskiego finału z drugiego miejsca w grupie awansowali będzinianie.

W turnieju finałowym udział weźmie osiem najlepszych zespołów organizowanego po raz pierwszy w historii PreZero Grand Prix PLS. W sobotę zespoły rozegrają spotkania ćwierćfinałowe, których zwycięzcy powalczą w niedzielę o medale. Oprócz jastrzębian i wspominanego MKS-u Będzin udział wezmą GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów, które awansowały z grupy A, KGHM Cuprum Lubin i Verva Warszawa Orlen Paliwa, które rywalizował w grupie B oraz PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn, które okazały się najlepsze w grupie C.

W związku z wykryciem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z zawodników klubu z Zawiercia, który brał udział w turnieju w Krakowie siatkarze Jastrzębskiego Węgla zgodnie z procedurami przygotowanymi na taką okoliczność przez Polską Ligę Siatkówki poddali się w ostatnim czasie testom na koronawirusa. Wszystkie wyniki testów przeprowadzonych wśród zawodników jak i sztabu szkoleniowego okazały się być ujemne, co pozwala "pomarańczowym" w pełni skupić się na turnieju finałowym i przygotowaniach do sezonu 2020/2021.

Harmonogram turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS:

Sobota:

  • mecz nr 1: GKS Katowice - MKS Będzin, godz. 11:00
  • mecz nr 2: Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel, godz. 12:30
  • mecz nr 3: KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn, godz. 15:30
  • mecz nr 4: Verva Warszawa Orlen Paliwa - PGE Skra Bełchatów, godz. 17:00

Niedziela:

  • mecz nr 5: zwycięzca meczu nr 1 - zwycięzca meczu nr 2, godz. 11:00
  • mecz nr 6: zwycięzca meczu nr 3 - zwycięzca meczu nr 4, godz. 12:30
  • mecz nr 7: przegrany meczu nr 5  - przegrany meczu nr 6, godz. 15:30
  • mecz nr 8: zwycięzca meczu nr 5 - zwycięzca meczu nr 6, godz. 17:00