Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Jastrzębski Węgiel najlepszy w Grand Prix PLS

11.08.2020 16:07 | 0 komentarzy | rafbl

Bez porażki turniej finałowy PreZero Grand Prix PLS zakończyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Decydujące starcia pierwszej, historycznej edycji imprezy rozegrano w weekend w Gdańsku.

Jastrzębski Węgiel najlepszy w Grand Prix PLS
fot. plusliga.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla podczas turnieju finałowego pierwszej, historycznej edycji PreZero Grand Prix PLS rozegrali trzy spotkania. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo, bowiem o losach dwóch spotkań rozstrzygnął tie-break.

W pierwszym, ćwierćfinałowym spotkaniu rywalami "pomarańczowych", którzy awans do finału zapewnili sobie zwyciężając w rywalizacji w grupie D byli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, którzy przepustkę do turnieju finałowego wywalczyli plasując się na drugim miejscu w grupie A. Pierwsza partia spotkania po emocjonującej walce padła łupem zawodników z Podkarpacia, którzy triumfowali do 23. W drugim pewnie do 19 wygrali jastrzębianie. W decydującej partii więcej zimnej krwi zachowali jednak siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy zwyciężając do 13 awansowali do półfinału.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 2:1 (23:25, 25:19, 15:13)

Spotkanie półfinałowe z GKS-em Katowice, które rozegrano w niedzielny poranek ponownie okazało się dla podopiecznych Luke`a Reynoldsa trudnym pojedynkiem. GKS od początku toczył z jastrzębianami wyrównany bój, jednak szalę zwycięstwa w premierowej odsłonie przechylili w końcówce na swoją korzyść "pomarańczowi", którzy wygrali na przewagi do 24. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie i na boisku toczył się wyrównany bój, jednak lepsi okazali się katowiczanie, którzy pokonali jastrzębian do 22. Tie-break to pełna dominacja jastrzębian, którzy decydującą partię rozpoczęli od prowadzenia 7:0. Rywale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrywając do 6 zameldowali się w wielkim finale PreZero Grand Prix PLS.

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 2:1 (26:24, 22:25, 15:6)

Spotkanie finałowe miało jednostronny przebieg. PGE Skra Bełchatów, która stanęła po drugiej stronie siatki nie była w stanie nawiązać równej walki z rozpędzonymi jastrzębianami, którzy zdominowali rywali i po wygranych do 17 i 20 setach cieszyli się ze złotych medali zdobytych w pierwszej edycji PreZero Grand Prix PLS.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 2:0 (25:17, 25:20)

W turnieju finałowym jastrzębianie wystąpili w składzie: Jakub PopiwczakMichał Szalacha, Rafał Szymura, Szymon BiniekRafał SzymuraMichał Gierżot.