Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Cieszyńska plaża nieszczęśliwa dla Moniki Brzostek

12.08.2020 16:06 | 0 komentarzy | rafbl

Na 7. miejscu drugi turniej tegorocznego cyklu Plaży Open zakończyła pochodząca z Rybnika Monika Brzostek. Toczące się od piątku do niedzieli zmagania rozegrane zostały w Cieszynie.

Cieszyńska plaża nieszczęśliwa dla Moniki Brzostek
fot. Rafał Błachuciński
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pochodząca z Rybnika Monika Brzostek grająca w parze z Agatą Ceynową do drugiego turnieju tegorocznego cyklu Plaży Open, który odbył się w Cieszynie przystąpiła jako czwarta rozstawiona para turnieju. W pierwszym meczu Brzostek i Ceynowa spotkały się z jedyną zagraniczną parą w turnieju, która udział zapewniła sobie w eliminacjach. Rywalkami biało-czerwonych były Czeszki - Michaela Kubickova i Michala Kvapilova, które ostatecznie zakończyły turniej na najwyższym stopniu podium. W premierowej odsłonie spotkania lepsze okazały się rywalki, które wygrały do 17, w drugim w takim samym stosunku zwyciężyły Polki i o losach spotkania zadecydował tie-break. W tym lepsze okazały się Czeszki, które wygrały do 6.

W drugim spotkaniu przeciwniczkami pary Brzostek/Ceynowa były Magda Oleczek i Martyna Jachimowicz. Po jednostronnym spotkaniu pewnie triumfowały reprezentantki Polski, które wygrywając do 11 i 9 zameldowały się w kolejnej rundzie.

W kolejnym meczu po przeciwnej stronie siatki stanęły aktualne Mistrzynie Polski Juniorek - Nicole Jochym i Zuzanna Bielak. Po emocjonującym pełnym zwrotów akcji spotkaniu lepsze okazały się bardziej doświadczone Brzostek i Ceynowa, które wygrały po tie-breaku. Po pierwszym wygranym do 16 secie, w drugim do 17 triumfowały Jochym i Bielak. Decydującego seta  do 11 wygrały reprezentantki Polski, które awansowały tym samym do kolejnej rundy.

Czwarte spotkanie turnieju okazało się być dla pary Brzostek/Ceynowa ostatnim. W meczu, którego stawką był awans do ćwierćfinału rywalkami reprezentantek Polski były Aleksandra Zdon i Paulina Biranowska. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando rywalek, z grą których nie były w stanie poradzić sobie Brzostek i Ceynowa. Ostatecznie po porażce do 17 i 16 zakończył one zmagania w turnieju na 7. miejscu.

Wyniki:

  • Brzostek/Ceynowa - Kubickova/Kvapilova 1:2 (17:21, 21:17, 6:15)
  • Brzostek/Ceynowa - Oleczek/Jachimowicz 2:0 (21:11, 21:9)
  • Brzostek/Ceynowa - Jochym/Bielak 2:1 (21:16, 17:21, 15:11)
  • Brzostek/Ceynowa - Zdon/Biranowska 0:2 (17:21, 16:21)

W kolejnym turnieju cyklu Plaży Open, który w najbliższy weekend odbędzie się w Myślenicach Monika Brzostek zagra w parze z Aleksandrą Gromadowską.