Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Finałowych emocji w Rudzińcu nadszedł czas

14.08.2020 16:00 | 0 komentarzy | rafbl

Już jutro w Rudzińcu rozpocznie się Wielki Finał V Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej. Przez dwa dni najlepsze duety w kategorii kobiet, mężczyzn i mikstów oprócz medali i nagród finansowych rywalizować będą o Puchar członka Urzędu Marszałkowskiego - Izabeli Domogały.

Finałowych emocji w Rudzińcu nadszedł czas
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorem Wielkiego Finału V Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej, które w sobotę i niedzielę rozgrywane będą na boiskach do siatkówki plażowej zlokalizowanych przy ulicy Opolskiej 8 w Rudzińcu jest Śląski Związek Piłki Siatkowej oraz miejscowy klub siatkarski występujący w I Lidze Śląskiej Mężczyzn - KS Rudziniec.

W każdej z trzech kategorii udział weźmie po osiem par. Siedem z nich to najlepsze pary wyłonione na podstawie rankingu, w których przez cały plażowy sezon siatkarskie duety gromadziły punkty. Ósmym uczestnikiem każdego z turniejów są pary, które otrzymały od organizatorów dziką kartę.

W każdym z turniejów, które rozgrywane będą systemem brazylijskim zaplanowano czternaście spotkań, które toczyć się będą na dwóch boiskach. W sobotę rozgrywane będą zmagania kobiet i mężczyzn, natomiast w niedzielę rozegrany zostanie turniej mikstów oraz mecze o medale w turnieju kobiet i mężczyzn. Łączna pula nagród finansowych Wielkiego Finału V Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej wynosi 8 000 zł.

Harmonogram spotkań:

Sobota:

  • 9:30 - 19:00 Turniej główny kobiet i mężczyzn

Niedziela:

  • 9:30 - 11:00 - Turniej główny mikstów
  • 11:00 - 13:00 - Mecze finałowe kobiet i mężczyzn
  • 13:00 - 18:00 - Turniej główny i finały mikstów
  • 18:00 - Dekoracja zwycięzców