Bezproblemowy awans Piasta. "Wejście smoka" Pyrki

15.08.2020 18:30 | 0 komentarzy | adi

Piast Gliwice wygrał 4:0 w Rzeszowie z Resovią w I rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Spotkanie w Rzeszowie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Piasta Gliwice. Już jedna z pierwszych akcji zakończyła się rzutem karnym, który wywalczył Dominik Steczyk. Z 11 metrów celnie uderzył Piotr Parzyszek. Resovia miała bardzo dobrą okazję do wyrównania, ale błędu Frantiska Placha, który odbił piłkę przed siebie, nie wykorzystał Szymon Feret. Tuż przed przerwą gliwiczanie podwyższyli prowadzenie. Tym razem gola zdobył Steczyk.

W drugiej połowie zanosiło się, że nie padnie ani jedna bramka. Piast nie musiał, a Resovia - nie potrafiła poważniej zagrozić bramce rywala, chociaż rzeszowianie starali się zdobyć kontaktowe trafienie. W końcówce jednak to przyjezdni zadali kolejne cioy. Za Steczyka na murawie zameldował się nowy zawodnik - Arkadiusz Pyrka. 17-latek spisał się bardzo dobrze i w krótkim czasie zdołał strzelić dwa gole.

Gliwiczanie bez większego problemu pokonali beniaminka I ligi i awansowali do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Resovia Rzeszów - Piast Gliwice 0:4 (0:2)

Bramki: Parzyszek 8. (k), Steczyk 45. (k), Pyrka 88., 90.

Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Radosław Adamski - Szymon Feret (46. Jarosław Czernysz), Adrian Dziubiński (46. Kamil Radulj), Michał Kuczałek, Maksymilian Hebel, Cezary Demianiuk (68. Bartłomiej Wasiluk) - Przemysław Brychlik (77. Karol Twardowski).

Piast: 26. Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Mikkel Kirkeskov - Dominik Steczyk (70. Arkadiusz Pyrka), Patryk Sokołowski (77. Tomasz Jodłowiec), Javier Ajenjo Hyjek, Kristopher Vida (61. Sebastian Milewski), Gerard Badía (77. Patryk Lipski) - Piotr Parzyszek (70. Michał Żyro).