Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor ponownie najlepsi

18.08.2020 11:56 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak grający w parze z Piotrem Kantorem wygrali trzeci turniej tegorocznego cyklu Plaży Open, który w weekend rozegrany został w Myślenicach.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor ponownie najlepsi
fot. worldtour2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bez porażki przedostatni turniej tegorocznego cyklu Plaży Open zakończyli reprezentanci Polski - Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy w pięciu rozegranych spotkaniach nie przegrali ani jednego seta.

W pierwszym spotkaniu rywalami Łosiaka i Kantora byli Miłosz Kruk i Maciej Rudol. Spotkanie od początku pod kontrolą mieli faworyzowani reprezentanci Polski, którzy przed dwoma tygodniami wygrali inauguracyjne zmagania Plaży Open w Kołobrzegu. Ostatecznie pokonali oni rywali triumfując dwukrotnie do 16. Kolejnymi rywalami biało-czerwonych byli Bartosz Lewicki i Tomasz Maziarek. Reprezentanci Polski po raz kolejny pokazali, że nie przez przypadek uznaje się ich za jedną z najlepszych par na świecie i pewnie pokonali rywali w setach do 15 i 13. W trzecim sobotnim spotkaniu, którego stawką był awans do półfinału rywalami Łosiaka i Kantora byli Michał Kądzioła i Wiktor Mielczarek. Po pierwszym pewnie wygranym przez reprezentantów Polski secie, w którym oddali rywalom zaledwie 10 "oczek", w drugim nieco lepiej zaprezentowali się rywale. Nie wystarczyło do jednak do nawiązania wyrównanej walki z biało-czerwonymi, którzy po triumfie do 17 zameldowali się w czołowej czwórce turnieju.

Spotkanie półfinałowe z rozstawioną z numerem 1 parą Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak zakończone zostało tuż po jego rozpoczęciu. Z powodu problemów zdrowotnych rywale Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora musieli oddać spotkanie. W finale rywalami Łosiaka i Kantora ponownie byli Michał Kądzioła i Wiktor Mielczarek. Podobnie jak w ćwierćfinale rywale nie byli nawiązać wyrównanej walki z reprezentantami Polski, którzy po zwycięstwie do 12 i 15 wygrali turniej Plaży Open w Myślenicach.

Wyniki:

  • Łosiak/Kantor - Kruk/Rudol 2:0 (21:16, 21:16)
  • Łosiak/Kantor - Lewicki/Maziarek 2:0 (21:15, 21:13)
  • Łosiak/Kantor - Kądzioła/Mielczarek 2:0 (21:10, 21:17)
  • Łosiak/Kantor - Brożyniak/Janiak 2:0 (21:2, 21:0)
  • Łosiak/Kantor - Kądzioła/Mielczarek 2:0 (21:12, 21:15)

Na drugiej rundzie eliminacji turniej zakończył pochodzący z Rybnika Mariusz Prudel, który grał w parze z Jakubem Kurowskim. W pierwszym spotkaniu pokonali oni w dwóch setach parę Artur Kosarzycki i Dominik Knaga triumfując w setach do 16 i 12. W drugim meczu Prudel i Kurowski musieli uznać wyższość pary Mateusz Lesiecki i Jakub Szałankiewicz, którzy po emocjonującej walce triumfowali w dwóch setach do 20 i 19.