Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Medale V Otwartych Mistrzostw Śląska rozdane

18.08.2020 16:26 | 0 komentarzy | rafbl

W weekend w Rudzińcu rozegrany został turniej finałowy V Otwartych Mistrzostwach Śląska o Puchar członka Urzędu Marszałkowskiego - Izabeli Domogały w siatkówce plażowej. Po dwudniowej, pełnej emocji walce poznaliśmy najlepsze duety w kategorii kobiet, mężczyzn i mikstów.

Medale V Otwartych Mistrzostw Śląska rozdane
fot. K&K movie kris masztafiak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W każdej z kategorii o medale zorganizowanych wspólnie przez KS Rudziniec i Śląski Związek Piłki Siatkowej zmagań walczyło osiem duetów. Siedem wyłonionych zostało na podstawie punktów, jakie poszczególne pary w czasie trwania całego cyklu V Otwartych Mistrzostw Śląska gromadziły w rankingu. Ósmym uczestnikiem turniejów kobiet, mężczyzn i mikstów był pary, które otrzymały od organizatora "dzikie karty". W czasie dwudniowych zmagań na boiskach do siatkówki plażowej w Rudzińcu rozegrano łącznie 42 pełne emocji i zwrotów akcji spotkania.

Złote medale V Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej zdobył Patrycja Bubak-Gamza i Patrycja Wardęga, które w finale pokonały Karolinę Kmitę i Renatę Bekier. Na 3. miejscu rywalizację zakończyły Marta Szajer-Widawska i Kamila Colik, które pokonały ubiegłoroczne Mistrzynie Śląska - Magdalenę Kaszubę i Alicję Krusiewicz.

Turniej kobiet:

1. Patrycja Bubak-Gamza/Patrycja Wardęga
2. Karolina Kmita/Renata Bekier
3. Marta Szajer-Widawska/Kamila Colik
4. Magdalena Kaszuba/Alicja Krusiewicz
5. Karolina Wróbel/Aleksandra Smykla
    Adrianna Gaś/Agnieszka Krawczyk
7. Natalia Krzempek/Karolina Nowak
    Julia Włosek/Dagmara Lisowska


Mistrzem Śląska w turnieju mężczyzn został pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Sebastian Marczyński, który grając w parze z Adrianem Wiewiórą pokonał w finale ubiegłorocznego złotego medalistę Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej - Mateusza Łysikowskiego, który w turnieju tworzył duet z Marcinem Kapuśniakiem. Na najniższym stopniu podium stanęli Kamil Szwaj i Mateusz Płaneta, którzy pokonali zabrzanina - Mikołaja Szczepańskiego i Daniela Kmitę.

Turniej mężczyzn:

1. Sebastian Marczyński/Adrian Wiewióra
2. Mateusz Łysikowski/Marcin Kapuśniak
3. Kamil Szwaj/Mateusz Płaneta
4. Daniel Kmita/Mikołaj Szczepański
5. Przemysław Gepfert/Jędrzej Lach
    Adam Koczorek/Mateusz Król
7. Piotr Piwowarczyk/Marcin Biela
    Marcin Gamza/Michał Rączka


W kategorii mikstów najlepszą parą okazał się duet Patrycja Wardęga i Mateusz Łysikowski, którzy pokonując w finale Magdalenę Kaszubę i Marcina Bielę zdobyli swoje drugie medale w finałach V Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej. Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończyli Adrianna Gaś i Martin Grzybek, którzy okazali się lepsi od Anny Olchawy i Przemysława Gepferta.

Turniej mikstów:

1. Patrycja Wardęga/Mateusz Łysikowski
2. Magdalena Kaszuba/Marcin Biela
3. Adrianna Gaś/Martin Grzybek
4. Anna Olchawa/Przemysław Gepfert
5. Aleksandra Nowosielska/Piotr Piwowarczyk
    Renata Bekier/Daniel Kmita
7. Karolina Kmita/Michał Rączka
    Weronika Grząślewicz/Jakub Madej

Rozegrany w Rudzińcu turniej finałowy V Otwartych Mistrzostw Śląska był zwieńczeniem trwającego od 11 czerwca 2020 roku sezonu na śląskich plażach, w których uczestnicy rywalizowali na 21 turniejach w trzech kategoriach.