Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Jakub Świerczok zagra w Piaście Gliwice

19.08.2020 08:09 | 0 komentarzy | adi

Piast Gliwice potwierdził, że wypożyczył z Łudogorca Razgrad na jeden sezon Jakuba Świerczoka.

Jakub Świerczok zagra w Piaście Gliwice
Fot. Piast Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez ostatnie dwa i pół roku Jakub Świerczok występował w Łudogorcu Razgrad, z którym trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Bułgarii. W poprzednim sezonie grał w rozgrywkach Ligi Europy. W barwach bułgarskiego zespołu strzelił 36 goli w 82 meczach. Wcześniej występował w Zagłębiu Lubin, GKS-ie Tychy, Górniku Łęczna, Zawiszy Bydgoszcz, Polonii Bytom oraz 1. FC Kaiserslautern, z którego był... wypożyczony do Piasta, ale zagrał wówczas w tylko jednym spotkaniu Ekstraklasy. Łącznie rozegrał 67 meczów w polskiej Ekstraklasie. Zdobył w nich 27 bramek oraz zanotował sześć asyst.

- Chcę skupić się na ciężkich treningach i na każdym kolejnym meczu. Przyszedłem tutaj pomóc zespołowi w zajęciu jak najlepszego miejsca i w osiągnięciu dobrych rezultatów w europejskich pucharach. Trafiłem do solidnego zespołu, prezentującego styl gry, który mi odpowiada. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o transferze miała również osoba trenera Waldemara Fornalika - przyznał Świerczok na oficjalnej stronie Piasta.

- Cieszymy się, że Jakub Świerczok dołączył do naszego zespołu. Dzięki temu ruchowi transferowemu wzrośnie rywalizacja w składzie, a szczególnie wśród napastników. Wierzę, że w najbliższym sezonie Kuba potwierdzi swoją bramkostrzelność i dobre umiejętności, które niewątpliwie posiada. Wszyscy znają jego zalety, a on sam potwierdził je w poprzednich klubach - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.