Widowisko przy Bogumińskiej. Odra zdecydowanie lepsza od Unii

23.08.2020 20:11 | 29 komentarzy | kozz

W Turzy Śląskiej rozegrano mecz V kolejki IV ligi śląskiej gr.2. Odra Wodzisław Śląski pewnie pokonała gospodarzy 6:2.

Już na samym początku meczu Odra objęła prowadzenie. Kibice, którzy bardzo licznie stawili się na stadionie przy Bogumińskiej, a spóźnili się na mecz przegapili trafienie Gacia. Niektórzy mogli nawet nie zauważyć gola Tabali, bo ten podwyższył prowadzenie Odry już w 9. minucie. Wodzisławska drużyna dominowała, ale i Unia stwarzała sytuacje. To jednak Odra po pół godzinie prowadziła już 3:0, gdy na listę strzelców dopisał się Krzyżok. Pewne prowadzenie do przerwy zbyt bardzo uspokoiło Odrę i to Unia nadawała ton na początku drugiej połowy. Najpierw Unia strzeliła gola, którego sędzia nie uznał, ale już w 61. minucie prawidłowo do bramki trafił Glenc i mieliśmy już tylko 1:3. Unia poszła za ciosem, a akcję przeprowadził Musiolik, który nie tak dawno grał jeszcze w barwach Odry. To właśnie on zasiał niepokój w szeragach Odry, gdy strzelił na 2:3 w 65. minucie. Odra jak na klasowy zespół przystało szybko otrząsnęła się i w 69. minucie za sprawą pięknego rzutu wolnego Abuladze podwyższyła wynik na 2:4. Z Unitów zeszło powietrze, a ekipa Adama Burka w krótkim czasie zapakowała piłkę do bramki turzan jeszcze dwa razy. Najpierw zrobił to Tabala strzałem głową, następnie wynik strzałem przy dalszym słupku zamknął Tarka. Odra pewnie wygrała z Unią 6:2. To drugie wyjazdowe zwycięstwo Odry w którym strzeliła sześć goli, aczkolwiek oba wyjazdy dotyczyły stadionów przy Bogumińskiej. Najpierw na Stadionie Miejskim z MKP Odra Centrum (0:6), następnie przy Bogumińskiej w Turzy.

Odra zrównała się punktami z liderem - Unią Książenice, która ma jeden mecz rozegrany mniej.

Unia Turza Śląska - Odra Wodzisław Śląski 2:6 (0:3)

Glenc 61., Musiolik 65. - Gać 1., Tabala 9., 74., Krzyżok 33., Abuladze 69., Tarka 78.