Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Reprezentanci Polski najlepsi w Hamburgu

25.08.2020 12:06 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak grający w parze z Piotrem Kantorem wygrał niemiecki turniej Top Teams w Hamburgu. Biało-czerwoni przebrnęli turniej bez porażki nie tracąc ani jednego seta.

Reprezentanci Polski najlepsi w Hamburgu
fot. pzps.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niemieckich zmaganiach udział wzięło trzynaście par, które w pierwszej fazie turnieju rozgrywały swoje mecze w fazie grupowej. Reprezentanci Polski Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy trafili do grupy D w pierwszym meczu zmierzyli się z parą Lennart Kroha i Harry Schlegel. Biało-czerwoni nie mieli problemów z pokonaniem rywali i wygrywając do 8 i 17 pokonali rywali w dwóch setach. W drugim spotkaniu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie rywalami Polaków byli Alexander Walkenhorst i Sven Winter. Dobrze dysponowani biało-czerwoni pokonali rywali w dwóch setach zwyciężając dwukrotnie do 16.

Ćwierćfinałowym rywalem Polaków byli Lukas Pfretzschner i Robin Sowa. Od początku spotkania na boisku dominowali biało-czerwoni, którzy w pełni kontrolowali przebieg gry i triumfując do 9 i 17 zameldowali się w półfinale. W spotkaniu, którego stawką był awans do finału biało-czerwoni zmierzyli się z aktualnymi wicemistrzami świata Juliusem Thole i Clemensem Wicklerem. Po pierwszym pewnie wygranym przez Polaków do 14 secie w drugim emocji było znacznie więcej. W rozstrzyganej na przewagi końcówce lepsi okazali się jednak Polacy, którzy wygrali do 29, a całe spotkanie 2:0. Finałowe spotkanie, w którym rywalami biało-czerwonych byli bracia Bennet i David Poniewaz miało wyrównany przebieg. Los zarówno pierwszego, jak i drugiego seta rozstrzygał się w końcówkach, w któych więcej zimnej krwi zachowali Polacy, którzy po triumfie do 19 i 20 mogli cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

Wyniki:

  • Łosiak/Kantor - Kroha/Schlegel 2:0 (21:8, 21:17)
  • Łosiak/Kantor - Walkenhorst/Winter 2:0 (21:16, 21:16)
  • Łosiak/Kantor - Pfretzschner/Sowa 2:0 (21:9, 21:17)
  • Łosiak/Kantor - Thole/Wickler 2:0 (21:14, 31:29)
  • Łosiak/Kantor - Poniwaz/Poniewaz 2:0 (21:19, 22:20)