Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Reprezentanci Polski najlepsi w Hamburgu

25.08.2020 12:06 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak grający w parze z Piotrem Kantorem wygrał niemiecki turniej Top Teams w Hamburgu. Biało-czerwoni przebrnęli turniej bez porażki nie tracąc ani jednego seta.

W niemieckich zmaganiach udział wzięło trzynaście par, które w pierwszej fazie turnieju rozgrywały swoje mecze w fazie grupowej. Reprezentanci Polski Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy trafili do grupy D w pierwszym meczu zmierzyli się z parą Lennart Kroha i Harry Schlegel. Biało-czerwoni nie mieli problemów z pokonaniem rywali i wygrywając do 8 i 17 pokonali rywali w dwóch setach. W drugim spotkaniu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie rywalami Polaków byli Alexander Walkenhorst i Sven Winter. Dobrze dysponowani biało-czerwoni pokonali rywali w dwóch setach zwyciężając dwukrotnie do 16.

Ćwierćfinałowym rywalem Polaków byli Lukas Pfretzschner i Robin Sowa. Od początku spotkania na boisku dominowali biało-czerwoni, którzy w pełni kontrolowali przebieg gry i triumfując do 9 i 17 zameldowali się w półfinale. W spotkaniu, którego stawką był awans do finału biało-czerwoni zmierzyli się z aktualnymi wicemistrzami świata Juliusem Thole i Clemensem Wicklerem. Po pierwszym pewnie wygranym przez Polaków do 14 secie w drugim emocji było znacznie więcej. W rozstrzyganej na przewagi końcówce lepsi okazali się jednak Polacy, którzy wygrali do 29, a całe spotkanie 2:0. Finałowe spotkanie, w którym rywalami biało-czerwonych byli bracia Bennet i David Poniewaz miało wyrównany przebieg. Los zarówno pierwszego, jak i drugiego seta rozstrzygał się w końcówkach, w któych więcej zimnej krwi zachowali Polacy, którzy po triumfie do 19 i 20 mogli cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.