Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Nieudane kwalifikacje Moniki Brzostek

26.08.2020 08:06 | 0 komentarzy | rafbl

Na drugiej rundzie kwalifikacji zakończyła udział w jednogwiazdkowym turnieju cyklu World Tour w austriackim Baden grająca w parze z Aleksandrą Gromadowską pochodząca z Rybnika Monika Brzostek.

Nieudane kwalifikacje Moniki Brzostek
fot. volleyball.world.en
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej w austriackim Baden był pierwszym międzynarodowym turniejem cyklu World Tour od wybuchu pandemii koronawirusa, w którym udział wzięli reprezentanci Polski. Pochodząca z Rybnika Monika Brzostek grająca w parze z Aleksandrą Gromadowską udział w turnieju rozpoczęły od pierwszej rundy kwalifikacji, w której ich rywalkami miały być Austriaczki Anna Gnilsen i Blanca Schroll Casares. Przeciwniczki z powodu kontuzji nie przystąpiły jednak do meczu, dzięki czemu biało-czerwone znalazły się w drugiej rundzie klasyfikacji.

W decydującym o udziale w turnieju głównym meczu reprezentantki Polski zmierzyły się ze Szwajcarkami Zoe Verge-Depre i Esmee Bobner. Po pierwszym wygranym przez biało-czerwone do 15 secie w dwóch kolejnych lepiej zaprezentowały się rywalki, które zwyciężając do 18 i w tie-breaku do 8 zapewniły sobie udział w turnieju głównym. Polki sklasyfikowane zostały ostatecznie na 17. miejscu.

Wyniki:

  • Brzostek/Gromadowska - Gnilsen/Schroll 2:0 (21:0, 21:0)
  • Brzostek/Gromadowska - Verge-Depre/Bobner 1:2 (21:15, 18:21, 8:15)