Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Reprezentanci regionu z medalami Orlen Mistrzostw Polski

31.08.2020 08:16 | 0 komentarzy | rafbl

Wczoraj w Mysłowicach zakończyły się Orlen Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Trzy medale w zmaganiach zdobyły pary w składzie, w składzie których znajdowali się reprezentanci regionu.

Reprezentanci regionu z medalami Orlen Mistrzostw Polski
fot. pzps.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju kobiet udział wzięło 16 najlepszych par w Polsce. W gronie uczestniczek znalazła się pochodząca z Rybnika Monika Brzostek, która wspólnie z Aleksandrą Gromadowską broniła mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

W pierwszym meczu ich rywalkami były Agnieszka Radkowiak-Kiedacz i Zuzanna Herrmann. Po jednostronnym spotkaniu ze zwycięstwa w dwóch setach cieszyły się doświadczone reprezentantki Polski, które triumfowały pewnie do 11 i 8. W kolejnym spotkaniu po przeciwnej stronie siatki stanęły młodzieżowe reprezentantki Polski - Patrycja Jundziłł i Aleksandra Stadnik. Ambitnie walczące młode siatkarki wysoko postawiły poprzeczkę, jednak spotkanie w dwóch setach rozstrzygnęły na swoją korzyść Brzostek i Gromadowska, które zwyciężyły do 18 i 17.

W ćwierćfinale rywalkami pary Brzostek/Gromadowska były inne kolejne młodzieżowe reprezentantki Polski - Zuzanna Bielak i Aleksandra Chudzik. Spotkanie nie dostarczyło wielu emocji i pewnie w dwóch setach rozstrzygnęły je na swoją korzyść faworyzowane Mistrzynie Polski sprzed roku, które pewnie wygrały do 12 i 14 meldując się tym samym w najlepszej czwórce turnieju.

W meczu półfinałowym rywalkami reprezentantek Polski były rozstawione z numerem 4 Dorota Strąg i Jagoda Gruszczyńska. Po pierwszym wygranym przez rywalki na przewagi do 21 secie w drugim do 19 triumfowały Brzostek i Gromadowska. Tie-break podobnie jak dwie poprzednie partie miał wyrównany przebieg, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały rozstawione z numerem 2 Brzostek i Gromadowska, która wygrywając do 13 zameldowały się w wielkim finale.

W walce o złotym medal rywalkami Brzostek i Gromadowskiej były Katarzyna Kociołek i Agata Ceynowa. W stojącym na dobrym poziomie meczu złote medalistki sprzed roku zanotował jedyną porażkę w turnieju. W wyrównanym spotkaniu minimalnie lepsze okazały się Kociołek i Ceynowa, które po triumfie do 22 i 19 zostały nowymi Mistrzyniami Polski.

Wyniki:

 • Brzostek/Gromadowska - Radkowiak-Kiedacz/Herrmann 2:0 (21:11, 21:8)
 • Brzostek/Gromadowska - Jundziłł/Stadnik 2:0 (21:18, 21:17)
 • Brzostek/Gromadowska - Bielak/Chudzik 2:0 (21:12, 21:14)
 • Brzostek/Gromadowska - Strąg/Gruszczyńska 2:1 (21:23, 21:19, 15:13)
 • Brzostek/Gromadowska - Kociołek/Ceynowa 0:2 (22:24, 19:21)

W turnieju męskim region reprezentowali dwaj siatkarze. W gronie 24 par znalazł się grający z Piotrem Kantorem pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak oraz pochodzący z Rybnik Mariusz Prudel grający w duecie z Jakubem Szałankiewiczem. Para Kantor/Łosiak do turnieju przystąpiła jako najwyżej rozstawiona para. Prudel i Szałankiewicz rozstawieni byli z numerem 3.

W pierwszym spotkaniu naprzeciw Kantora i Łosiaka stanęli Piotr Ilewicz i Jakub Zdybek. Przebieg spotkania od początku kontrolowali faworyzowani reprezentanci Polski, którzy po zwycięstwie do 13 i 10 zameldowali się w kolejnej rundzie Mistrzostw Polski. W drugim meczu rywalami biało-czerwonych byli bracia Adam i Roman Andrys. Po pierwszym, pewnie wygranym do 12 secie, w drugim rywale długo utrzymywali sie w grze, jednak doświadczeni reprezentanci Polski przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując na przewagi do 20.

Rywalem eksportowej polskiej pary w meczu ćwierćfinałowym byli Maciej Rudol i Miłosz Kruk. Trwające dwa sety spotkanie w pełni kontrolowali Kantor i Łosiak, którzy po zwycięstwie do 17 i 18 awansowali do czołowej czwórki turnieju.

W półfinałowym starciu po przeciwnej stronie siatki stanęli doświadczeni byli reprezentanci Polski Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz. Spotkanie podobnie jak mecz ćwierćfinałowy przebiegało pod dyktando jednej czołowych par świata, którzy po triumfie do 18 i 17 zameldowali się w wielkim finale.

W walce o złoty medal rywalami Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka był ubiegłoroczny Mistrz Polski - Michał Bryl, któremu towarzyszył Mikołaj Miszczuk. Pierwsza partia spotkania to pełna dominacja rywali, którzy zdominowali boiskowe wydarzenia i wygrali pewnie do 11. W drugim secie emocji było zdecydowanie więcej, jednak ponownie lepsi okazali się rywale, którzy po triumfie na przewagi cieszyli się ze zwycięstwa w tegorocznych Orlen Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej.

Wyniki:

 • Kantor/Łosiak - Ilewicz/Zdybek 2:0 (21:13 21:10)
 • Kantor/Łosiak - Andrys/Andrys 2:0 (21:12, 22:20)
 • Kantor/Łosiak - Rudol/Kruk 2:0 (21:17, 21:18)
 • Kantor/Łosiak - Prudel/Szałankiewicz 2:0 (21:18, 21:17)
 • Kantor/Łosiak - Bryl/Miszczuk 0:2 (11:21, 20:22)

Pierwszymi rywalami rozstawionych z numerem 3 Prudla i Szałankiewicza byli Jakub Kurowski i Mateusz Lesiecki. Po pierwszym wyrównanym secie w którym do 18 triumfowali doświadczeni reprezentanci Polski w drugim pokazali oni klasę pokonując zdecydowanie młodszych rywali do 7. W kolejnym spotkaniu rywalami pary Prudel/Szałankiewicz byli Filip Brandt i Janusz Prus. Spotkanie od początku miało wyrównany przebieg, jednak lepsi w dwóch setach okazali się byli reprezentanci Polski, którzy wygrali do 17 i 21.

Ćwierćfinałowym rywalem Prudla i Szałankiewicza byli Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk. Spotkanie, które od początku stało na wysokim poziomie rozstrzygnęło się w dwóch setach, w których lepsi okazali się rywale, którzy dwukrotnie triumfowali do 19.

Kolejnej szansy na awans do czołowej czwórki turnieju Prudel i Szałankiewicz nie zmarnowali. Do odniesienia zwycięstwa w rywalizacji z Jędrzejem Brożyniakiem i Piotrem Janiakiem konieczne było jednak rozegranie tie-breaka. Po pierwszym wygranym przez rywali do 15 secie, w drugim emocje sięgnęły zenitu, a jej losy rozstrzygnęła gra na przewagi w której więcej zimnej krwi zachowali byli reprezentanci Polski, którzy triumfowali do 25. Decydujący set to pełna kontrola doświadczonych biało-czerwonych, którzy po zwycięstwie do 8 zameldowali się w półfinale.

Półfinałowym rywalem byłych reprezentantów Polski była jedna z najlepszych par na świecie - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Spotkanie nie dostarczyło wielu emocji i przebiegało pod dyktando rywali, którzy pokonali Prudla i Szałankiewicza w dwóch setach triumfując do 18 i 17.

W meczu o brązowy medal rywalami Prudla i Szałankiewicza byli Jarosław Lech i Michał Korycki. Przebieg spotkania od początku kontrolowali bardziej doświadczeni byli reprezentanci Polski, którzy po zwycięstwie do 15 i 14 mogli cieszyć się z miejsca na najniższym stopniu podium.

Wyniki:

 • Prudel/Szałankiewicz - Kurowski/Lesiecki 2:0 (21:18, 21:7)
 • Prudel/Szałankiewicz - Brandt/Prus 2:0 (21:17, 23:21)
 • Prudel/Szałankiewicz - Bryl/Miszczuk 0:2 (19:21, 19:21)
 • Prudel/Szałankiewicz - Brożyniak/Janiak 2:1 (15:21, 27:25, 15:8)
 • Prudel/Szałankiewicz - Kantor/Łosiak 0:2 (18:21, 17:21)
 • Prudel/Szałankiewicz - Lech/Korycki 2:0 (21:15, 21:14)