Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Bartosz Pikul zadebiutował w czeskiej ekstraklasie

01.09.2020 13:23 | 5 komentarzy | kozz

Były zawodnik czwartoligowej Odry Wodzisław Ślaski - Bartosz Pikul przeniósł się do czeskiej ekstraklasy i w miniony weekend zadebiutował w barwach Slezsky FC Opawa. 

Bartosz Pikul zadebiutował w czeskiej ekstraklasie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pikul wszedł na boisko w 66. minucie zmieniając Bośniaka Bojana Djordjicia. Opawa przegrała mecz z Karwiną 1:2. Decydująca o zwycięstwie Karwiny bramka padła w 82. minucie po strzale Rajmunda Mikusa i asyście dobrze znanego w Polsce Michala Papadopulosa.

Pikul do Odry Wodzisław trafił przed sezonem 2019/20 i zanotował wiele udanych występów. W trakcie sezonu mówiło się wiele, że zawodnik trafi do Opawy. Stało się to kilka tygodni temu, a teraz ma za sobą już debiut w czeskiej ekstraklasie.

- Odra pomogła mi się odbudować, czułem się tutaj bardzo dobrze. To była przyjemność grać przy tak licznej publiczności i dopingu. Warunki do treningów w Odrze są zawsze na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu każdy zawodnik rozwija się maksymalnie i właśnie to było jednym z głównych powodów, dlaczego wybrałem ten klub. Cieszę się bardzo, że postanowiłem rok temu przyjść do Odry, bo to była bardzo dobra decyzja - powiedział dla strony Odry Pikul.

Pikul, to 22-latek, który ma za sobą występy w Górniku Zabrze na zapleczu ekstraklasy. Był także piłkarzem Zagłębia Sosnowiec, Stali Rzeszów i Gwarka Tarnowskie Góry.