Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

TS ROW Rybnik wybrał nowego trenera

02.09.2020 12:49 | 0 komentarzy | adi

Mariusz Adaszek został trenerem ekstraligowego ROW-u Rybnik.

TS ROW Rybnik wybrał nowego trenera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

41-letni Adaszek jest wychowankiem Beskidu Skoczów i grał m.in. w Odrze Wodzisław (dwa mecze w Ekstraklasie), GKS-ie Jastrzębie, a także w amerykańskiej Arce Chicago i czeskim Fotbal Trinec. Mimo że wciąż prowadzi karierę piłkarską, to od dwóch lat pracuje w klubie z Rybnika jako trener rezerw i zespołu do lat 17. Teraz będzie prowadził pierwszą drużynę.

- Doskonale zna realia zawodniczek. Zna je wszystkie, bo poza prowadzeniem U17 i rezerw, cały czas na bieżąco był z rozwojem sytuacji w pierwszej drużynie. Poza tym przekonuje nas doświadczenie boiskowe Mariusza. To przekłada się na jego reagowanie na sytuacje boiskowe, czego brakowało drużynie w ostatnim czasie - argumentuje na oficjalnej stronie klubu prezes Tomasz Kieczka.

Adaszek na pewno poprowadzi zespół w trzech najbliższych meczach. Co będzie dalej? Nie wiadomo, bo trener nie ma licencji UEFA A. Klub będzie się jednak ubiegał o zgodę na dokończenie rundy z Adaszkiem w roli szkoleniowca.

Adaszek zastąpił na stanowisku trenera Łukasza Wojtalę, który zrezygnował z pracy w Rybniku. Pod jego wodzą drużyna przegrała wszystkie cztery mecze tego sezonu.