Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Wraca reprezentacja. Glik kapitanem

04.09.2020 08:02 | 0 komentarzy | adi

Po blisko 10-miesięcznej przerwie do gry wraca reprezentacja Polski. Dzisiaj podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają z Holendrami w ramach Ligi Narodów.

Wraca reprezentacja. Glik kapitanem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz ostatni reprezentacja Polski zagrała w listopadzie poprzedniego roku ze Słowenią (3:2). Po tamtym spotkaniu Polacy świętowali awans do mistrzostw Europy, które powinny być już za nami. Pandemia pokrzyżowała plany wszystkim sportowcom, także piłkarzom...

Dzisiejszy mecz w Amsterdamie będzie pierwszym bojem Polaków w nowej edycji Ligi Narodów. W poniedziałek "Biało-czerwoni" zagrają drugie spotkanie - w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną. Jako że wolne na wrześniowe pojedynki reprezentacji otrzymał Robert Lewandowski, kapitanem został Kamil Glik. Dla jastrzębianina będzie to pierwsza okazja do rozegrania oficjalnego meczu od wielu miesięcy - w poprzednim sezonie był zawodnikiem AS Monaco, a liga francuska nie zdecydowała się na wznowienie rozgrywek po pandemicznej przerwie. Teraz obrońca jest już zawodnikiem włoskiego Benevento.

W kadrze są też pochodzący z Zabrza Łukasz Skorupski oraz piłkarz Górnika Paweł Bochniewicz. Dzisiejszy mecz rozpocznie się o godzinie 20:45.