Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Młodzieżówka gromi, grali Slisz i Praszelik

05.09.2020 11:28 | 0 komentarzy | adi

Młodzieżowa reprezentacja Polski w meczu eliminacji do mistrzostw Europy wygrała 6:0 z Estonią.

Mimo sporych braków kadrowych, Polacy dominowali od pierwszej do ostatniej minuty. "Biało-czerwoni" już do przerwy prowadzili różnicą trzech trafień. We wtorek podopiecznych trenera Czesława Michniewicza czeka jednak znacznie trudniejsze zadanie - pojedynek w Łodzi z liderem grupy, Rosją. Polacy tracą do Rosjan cztery punkty, ale rozegrali jeden mecz mniej.

90 minut z Estończykami zaliczył rybniczanin Bartosz Slisz. W 76. minucie za Mateusza Bogusza wszedł raciborzanin Mateusz Praszelik.

Estonia - Polska 0:6 (0:3)

Bramki: Bogusz 4., 58., Klimala 15., Kamiński 34., Gumny 47., Tomczyk 81.

Polska: Radosław Majecki - Robert Gumny, Kamil Piątkowski, Jakub Kiwior, Tymoteusz Puchacz - Jakub Kamiński (67. Bartosz Białek), Marcin Listkowski (46. Sebastian Kowalczyk) Bartosz Slisz, Mateusz Bogusz (76. Mateusz Praszelik), Przemysław Płacheta (68. Maciej Rosołek) - Patryk Klimala (77. Paweł Tomczyk).