Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Superpuchar Mistrzów Polski dla ZAKSY

06.09.2020 17:29 | 0 komentarzy | rafbl

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła w Arłamowie Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. W finałowym starciu kędzierzynianie pokonali w czterech setach PGE Skrę Bełchatów.

Superpuchar Mistrzów Polski dla ZAKSY
fot. plusliga.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielnym finale zmierzyły się ze sobą, która pokonał swoich rywali w sobotnich meczach półfinałowych. W pierwszym z nich PGE Skra Bełchatów pokonała w trzech setach Jastrzębski Węgiel, natomiast Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle okazała się lepsza od Asseco Resovii Rzeszów, którą pokonała w czterech setach.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęło się dla bełchatowian, którzy szybko zbudowali sobie kilkupunktową przewagę. Prowadzona przez Nikolę Grbicia ZAKSA nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki ze świetnie dysponowanym rywalek, który utrzymał przewagę i triumfował pewnie do 20. W drugiej partii role odwróciły się. Od początku na parkiecie dominowali siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy konsekwentnie punktowali rozbitych rywali, którzy z każdą chwilą popełniali coraz więcej błędów własnych. Ostatecznie po bardzo dobrze zagranym secie ZAKSA zwyciężając do 14 doprowadziła do remisu w meczu.

Obraz gry w trzecim secie nie uległ zmianie i od początku lepiej prezentowali się kędzierzynianie, którzy już na początku zbudowali sobie trzypunktową zaliczkę (1:4). W kolejnych akcjach siatkarze ZAKSY utrzymywali przewagę i dzięki konsekwentnej i skutecznej grze wygrali do 21 wychodząc na prowadzenie w meczu. Czwarta i zarazem ostatnia partia meczu to od początku pełna kontrola kędzierzynian, którzy w pewnym momencie osiągnęli ośmiopunktową przewagę (8:16). W końcówce Skra zmniejszyła nieco straty, jednak nie była w stanie odwrócić losów meczu, w którym po zwycięstwie do 19 w czterech setach triumfowała ZAKSA.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aleksander Śliwka.

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 14:25, 21:25, 19:25)

Skra: Łomacz, Ebadipour, Bieniek, Filipiak, Katić, Kłos oraz Piechocki (libero), Petković, Sawicki

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Kluth