imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

P.A. Nova remisuje na inaugurację

07.09.2020 16:38 | 0 komentarzy | rafbl

Podziałem punktów zakończyło się niedzielne spotkanie P.A. Nova Gliwice, którzy na inaugurację rozgrywek Futsal Ekstraklasy zmierzyli się na wyjeździe z beniaminkiem AZS-em UW Wilanów.

Bramkę dla wracających do Futsal Ekstraklasy gospodarzy już w 48 sekundzie zdobył Radosław Marcinkowski. W kolejnych minutach gliwiczanie starali się doprowadzić do remisu, jednak konsekwentnie broniący się Akademicy utrzymali prowadzenie i na przerwę obydwa zespołu schodziły przy wyniku 1:0.

W początkowym fragmencie drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdni raz po raz starali sie wyrównać, jednak mieli trudności z przedarciem się przez zasieki jakie przed własną bramką postawili gospodarze. Dopiero w 34. minucie wyrównujące trafienie dla gliwiczan zaliczył Patrik Zatović, który uratował tym samym dla swojego zespołu punkt. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W 2. kolejce rozgrywek P.A. Nova Gliwice podejmie na własnym parkiecie KS Constract Lubawa, który na inaugurację pokonał aż 6:1 Dreman Opole Komprachcice.

AZS UW Wilanów - P.A. Nova Gliwice 1:1 (1:0)

Bramki: Marcinkowski 1. - Zatović 34.

AZS: Juan Ignacio Casillas Santillana, Kamil Wójcik - Nikodem Starek, Duarte Nuno Oliveira De Araujo, Przemysław Kępiński, Michał Klaus, Denys Lifanov, Bartosz Przyborek, Tomasz Buczek, Victor Diego Vieira Marinho, Radosław Marcinkowski, Maciej Pikiewicz

Nova: Dawid Szafrański, Dawid Barteczka - Zbigniew Mirga, Łukasz Borkowski, Jakub Węgiel, Piotr Hiszpański, Amadeusz Pasierb, Jakub Borkowski, Maciej Małek, Jan Biskup, Patryk Widuch, Olaf Białek, Patrik Zatović