Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Artur Grela mistrzem Polski młodzieżowców

09.09.2020 11:30 | 0 komentarzy | kozz

20-latek pochodzący z Żerdzin koło Raciborza został mistrzem Polski młodzieżowców w tenisie stołowym. 

Artur Grela mistrzem Polski młodzieżowców
Artur Grela
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W mistrzostwach rozgrywanych w Sępólnie Krajeńskim Artur Grela, były zawodnik Naprzodu Borucin okazał się najlepszy z całej stawki. Rozstawiony z "dwójką" Grela w spotkaniu finałowym pokonał Kamila Nalepę z zielonogórskiego ZKS-u 4:1.

Grela razem z Janem Zandeckim zajął także trzecie miejsce w grze podwójnej. Na drugim stopniu podium Grela stanął razem z Aleksandrą Michalak w grze mieszanej. 

- Jest to mój największy sukces w mistrzostwach Polski w singlu. Jeszcze nigdy dotychczas nie udało mi się zdobyć złotego medalu w singlu, także jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Myślę, że najtrudniejszym momentem w turnieju był mecz przeciwko mojemu koledze Janowi Zandeckiemu, z którym przegrywałem już 1:3 w setach, ale nie traciłem wiary i wytrzymałem psychicznie. Na szczęście udało się wygrać. Jeśli chodzi o najbliższe plany, to w niedzielę 13 września zaczynam kolejny sezon w Lotto Superlidze w drużynie Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Najbliższe gry ligowe potrwają przez dwa miesiące - powiedział mistrz Polski.