Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Ukraińska rozgrywająca dołącza do AZS-u

11.09.2020 11:46 | 0 komentarzy | rafbl

23-letnia Olena Napalkova została nową rozgrywającą pierwszoligowego AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Ukraińska siatkarka jest szesnastą zawodniczką w barwach gliwickiego zespołu.

Ukraińska rozgrywająca dołącza do AZS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niezadowalające wyniki gier kontrolnych w okresie przygotowawczym do rozgrywek I Ligi Kobiet w sezonie 2020/2021 zmusiły działaczy gliwickiego AZS-u do wzmocnienia składu jeszcze przed startem sezonu. Do prowadzonego przez Wojciecha Czaplę zespołu dołączyła reprezentantka Ukrainy - Olena Napalkova, która przez całą sportową karierę broniła barw ukraińskich klubów. W ostatnim sezonie 23-letnia siatkarka występowała w SC Prometey, które w sezonie 2019/2020 zakończyło zmagania na 1. miejscu w tabeli. Wcześniej rozgrywająca reprezentowała Khimik Yuzhne.

Utalentowana rozgrywająca mimo młodego wieku może się pochwalić sporymi sukcesami. Ma na swoim koncie złote medale wywalczone w lidze ukraińskiej oraz Puchar i Superpuchar Ukrainy. Ponadto w narodowych barwach zdobyła brązowy medal Uniwersjady.

Gliwiczanki ligowe rozgrywki zainaugurują za dwa tygodnie, kiedy to w sobotę 26 września podejmą na własnym parkiecie Karpaty AZS PWSZ MOSiR Krosno Glass.

Skład KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice:

  • Rozgrywające: Mariia Bulavchyk, Aleksandra Muda, Olena Napalkova
  • Atakujące: Manuela Jakóbiak, Julia Wałek
  • Przyjmujące: Joanna Ciesielczyk, Valeriia Nudha, Agata Skuba, Aneta Wilczek
  • Środkowe: Daria Chomicz, Aleksandra Cygan, Sylwia Pelc, Julia Skowron, Julia Świsulska
  • Libero: Aleksandra Elko, Karolina Szmigielska