Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Dobry występ koszykarzy MKS-u Wodzisław w nieoficjalnych mistrzostwach Polski

15.09.2020 16:03 | 0 komentarzy | adi

Zawodnicy MKS-u Wodzisław z zespołu rocznika 2006 i młodsi brali udział w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski U-14 Radom 2020. W turnieju wystąpiły 32 najlepsze drużyn w kraju.

W pierwszym meczu turniejowym wodzisławianie przegrali 40:82 z jednym z faworytów mistrzostw, MKS-em Grójec. W kolejnym dniu rozegrali dwa niezwykle dramatyczne i wyrównane spotkania z ŁKS Szkoła Gortata Łódź i MKK Basket Gorzów Wielkopolski. W meczach tych do ostatnich sekund ważyły się losy awansu do najlepszej szesnastki w Polsce. W grupie każdy z zespołów odniósł jedno zwycięstwo i decydowała dodatkowa tabelka, gdzie kluczowy okazał się lepszy bilans punktów zdobytych do straconych.

Mecz z ŁKS-em to był prawdziwy koszykarski horror. Prowadzenie przechodziło z „rąk do rąk”, aby zakończyć się w regulaminowym czasie remisem 73:73. Doszło do dogrywki, którą wodzisławianie zakończyli grając w 4 zawodników. Stało się tak z uwagi na to, że aż 8 wodzisławskich koszykarzy musiało opuścić parkiet z pięcioma przewinieniami na koncie.

Przez większość meczu z MKK wodzisławianie prowadzili, schodząc na przerwę z przy wyniku 31:25. W drugiej części gry rywale zdołali zniwelować przewagę i o wyniku musiała rozstrzygnąć dogrywka. MKS wygrał ją 14:11, jednak zabrakło „małych oczek” do awansu do najlepszej szesnastki w kraju.

Teraz przed MKS-em przejście do wyższej kategorii rozgrywkowej. Od 1 października wodzisławianie będą startować w rozgrywkach U-15 o Mistrzostwo Śląska - eliminacje do Mistrzostw Polski 2021.

MKS Wodzisław - MKS Grójec 40:82

ŁKS Szkoła Gortata - MKS Wodzisław Śląski 84:77

MKS Wodzisław Śląski - MKK Basket Gorzów Wielkopolski 83:80

Punkty dla MKS Wodzisław zdobyli: Kolarski Mikołaj 78, Szczeponek Artur 30, Jordan Bartosz 25, Nawrocki Michał 20, Jargoń Krzysztof 14, Michnik Mateusz 14, Fierut Jarosław 8, Pożarowszczyk Piotr – kapitan drużyny 6, Łazarczyk Maciej 4, Żurek Kuba 2. Ponadto w zespole wystąpili: Kolarczyk Kosma i Maziarz-Piotrowski Wiktor. Trener zespołu Marek Malik.