Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

AMP w siatkówce plażowej zakończone

18.09.2020 07:57 | 0 komentarzy | rafbl

Bez medalu z zakończonego w niedzielę w Gdyni turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski wrócili reprezentanci gliwickiej Politechniki Śląskiej.

AMP w siatkówce plażowej zakończone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej udział zapewniony miały po 32 najlepsze duety kobiet i mężczyzn. W gronie uczestników nie zabrakło przedstawicieli gliwickiej Politechniki Śląskiej. Do startu w turnieju uprawnione były trzy damskie i dwie męskie pary. Ostatecznie w walce o medale na plaży w Gdyni stanęły dwie pary w kategorii kobiet i jedna w kategorii mężczyzn.

Obydwie pary reprezentujące Politechnikę Śląską Gliwice zakończyły zmagania wśród kobiet na tej samej pozycji. Zarówno Agata Kroplewska grająca w parze z Nicole Rybakiewicz, jak i Karolina Krzeszewska grająca w parze z Kamilą Toborek turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski po jednej wygranej i dwóch porażkach zakończyły na 17. miejscu. Trzecia gliwicka para - Aleksandra Elko i Maria Woźniczka mimo zajęcia w półfinale miejsca premiowanego awansem do turnieju finałowego nie zostały zgłoszone do zawodów.

Mistrzyniami Polski zostały reprezentujące Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań Justyna Kozłowska i Weronika Antczak, które wyprzedziły Kingę Legietę i Patrycję Jundziłł (Uniwersytet Łódzki) i Monikę Gajtkowską i Gabrielę Puławską (Politechnika Poznańska). W turnieju udział wzięło 29 par.

Klasyfikacja końcowa:

1. Kozłowska/Antczak (Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań)
2. Legieta/Jundziłł (Uniwersytet Łódzki)
3. Gajtkowska/Puławska (Politechnika Poznańska)
...
17. Kroplewska/Rybakiewicz (Politechnika Śląska Gliwice)
      Krzeszewska/Toborek (Politechnika Śląska Gliwice)


W turnieju męskim jedynymi przedstawicielami gliwickiej uczelni byli Karol Kania i Bartosz Głowacki, którzy po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zakończyli zmagania w finale Akademickich Mistrzostw Polski na 13. miejscu. W turnieju udział wziąć mieli także Akademiccy Mistrzowie Śląska - Przemysław Gepfert i Jędrzej Lach. Ostatecznie jednak nie wystartowali oni  w turnieju.

Mistrzami Polski zostali reprezentujący Uniwersytet Warszawski Michał Korycki i Adam Manios, którzy wyprzedzili Marka Subocza i Tymoteusza Juszczaka (Politechnika Poznańska) i Tobiasza Kaniewskiego i Macieja Włodarczyka (Politechnika Lubelska). W turnieju udział wzięło 25 par.

Klasyfikacja końcowa:

1. Korycki/Manios (Uniwersytet Warszawski)
2. Subocz/Juszczak (Politechnia Poznańska)
3. Kaniewski/Włodarczyk (Politechnika Lubelska)
...
13. Kania/Głowacki (Politechnika Śląska Gliwice)