Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Pewne zwycięstwo kędzierzyńskiej ZAKSY

19.09.2020 22:54 | 0 komentarzy | rafbl

Drugie zwycięstwo bez straty seta zanotowali sobotniego wieczora siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy pokonali we własnej hali MKS Będzin.

Pewne zwycięstwo kędzierzyńskiej ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona spotkania od początku przebiegała pod dyktando ZAKSY, która szybko odskoczyła na cztery "oczka" (10:6). Przyjezdni zmniejszyli starty do dwóch "oczek" (12:10), jednak kędzierzynianie szybko odpowiedzieli i odbudowali swoją przewagę, która sięgnęła tym razem sześciu punktów (16:10). W decydującej części seta gospodarze jeszcze bardziej powiększyli przewagę i wygrali ostatecznie do 16.

Drugi set okazał się dużo bardziej wyrównany. Przez niemal połowę partii rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu. Z czasem prowadzeni przez Nikolę Grbicia kędzierzynianie wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (13:10). Zbliżając się do decydującej fazy seta przewaga gospodarzy wzrosła do siedmiu "oczek" (18:11). W końcówce ZAKSA nie dała się dogonić i wygrała pewnie do 19.

Obraz gry w początkowej fazie trzeciej partii nie różnił się od tego z seta poprzedniego. Obydwa zespoły przez długi czas grały punkt za punkt i dopiero zbliżając się do decydującej fazy gry kędzierzynianie odskoczyli na dwa (17:15), a następnie trzy (22:19) "oczka". Będzinianie walczyli o przedłużenie spotkania, jednak ZAKSA nie dała się dogonić i triumfując do 23 wygrała całe spotkanie 3:0 notując tym samym drugie zwycięstwo bez straty seta w sezonie.

Statuetka MVP trafiła w ręce przyjmującego ZAKSY - Kamilia Semeniuka, który był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Staszewski, Prokopczuk, Kluth

MKS: Veloso, Sobański, Gawryszewski, Faryna, Santana, Schmidt oraz Gregorowicz (libero), Haduch (libero), Makowski, Kalembka, Bobrowski, Godlewski