Mistrzowie Polski lepsi od Górnika

22.09.2020 08:08 | 0 komentarzy | rafbl

Pewnym zwycięstwem Mistrzów Polski zakończyło się spotkanie 3. kolejki rozgrywek PGNiG Superligi pomiędzy NMC Górnikiem Zabrze i Łomżą Vive Kielce.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Faworyzowani Mistrzowie Polski - zawodnicy Łomży Vive Kielce od pierwszego gwizdka prezentowali się o klasę lepiej od "Trójkolorowych" i konsekwentnie budowali swoją przewagę. Ostatecznie schodząc na przerwę zabrzanie traci do rywali aż dziewięć bramek (10:19).

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Lepiej prezentować zaczęli się prowadzeni przez trenera Marcina Lijewskiego zabrzanie, którzy dzięki skuteczniejszej grze w ataku jak równy z równym walczyli z rywalem. W efekcie gospodarze wygrali druga połowę różnicą dwóch bramek (14:12), jednak nie wystarczyło to do pokonania kieleckiego zespołu, który wygrał ostatecznie 24:31.

Dla Górnika była to druga porażka w trzecim rozegranym meczu. Zabrzanie z 3 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 10. miejsce. W kolejnym spotkaniu zmierzą się oni na wyjeździe z Sandra Spa Pogonią Szczecin.

NMC Górnik Zabrze - Łomża Vive Kielce 24:31 (10:19)

Górnik: Skrzyniarz, Kazimier - Bondzior, Daćko 3, Bis 2, Tomczak 1, Łyżwa 2, Sluijters 4, Czuwara 1, Buszkow 1, Gliński 1, Gogola 1, Kondratiuk 4, Dudkowski 2, Krawczyk 2, Adamuszek

Vive: Kornecki, Wałach – Olejniczak 1, Sićko 2, Dujszebajew A 5. Tournat 1, Lijewski 3, Moryto 2, Thrastarson 2, Surgiel 2, Fernandez 1, Kaczor 3, Dujszebajew D. 1, Gębala 2, Karalek, Gudjonsson 5