Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej zakończone

22.09.2020 15:15 | 0 komentarzy | rafbl

Bez medalu z zakończonych w niedzielę na Łotwie Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej wróciły reprezentujące Polskę pary. W gronie uczestników znaleźli się przedstawiciele regionu.

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej zakończone
fot. cev.eu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju kobiet biało-czerwone barwy reprezentowała pochodząca z Rybnika Monika Brzostek, która grając w parze z Aleksandrą Gromadowską w fazie grupowej rywalizowała w grupie A. W pierwszym spotkaniu reprezentantki Polski przegrały w dwóch setach ze szwajcarską parą Nina Betschart i Tanja Huberli. W drugim meczu, którego stawką był awans do kolejnej rundy rywalkami Brzostek i Gromadowskiej były inne polki - Agata Ceynowa i Katarzyna Kociołek. Lepsze po emocjonującym spotkaniu okazały się w dwóch setach Brzostek i Gromadowska, dzięki czemu awansowały one do kolejnej rundy.

W tej po drugiej stronie siatki stanęły reprezentantki Francji - Lezana Placette i Alexia Richard. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando biało-czerwonych, które wygrały je w dwóch setach. W meczu 2. rundy reprezentantki Polski zmierzyło się z Niemkami Victorią Bieneck i Isabel Schneider. Mimo dobrego otwarcia spotkania, w którym biało-czerwone triumfowały w pierwszym secie dwa kolejne zapisały na swoim koncie rywali, które awansowały tym samym do 3. rundy. Biało-czerwone zakończyły tym samym udział w europejskim czempionacie na 13. miejscu.

Wyniki:

  • Brzostek/Gromadowska - Betschart/Huberli 0:2 (18:21, 16:21)
  • Brzostek/Gromadowska - Ceynowa/Kociołek 2:0 (24:22, 21:16)
  • Brzostek/Gromadowska - Placette/Richard 2:0 (21:17, 25:23)
  • Brzostek/Gromadowska - Bieneck/Schneider 2:1 (21:18, 16:21, 10:15)

W turnieju mężczyzn udział wziął natomiast grający z Piotrem Kantorem pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak, którzy w fazie grupowej rywalizowali w grupie B. W pierwszym meczu w dwóch setach pokonali oni francuzów Quincy Aye i Arnaud Gauthier-Rat. W drugim spotkaniu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie po drugiej stronie siatki stanęli aktualni Mistrzowie Świata - Viacheslav Krasilnikov i Oleg Stoyanovskiy. Minimalnie lepsi w tym spotkaniu okazali się Rosjanie, którzy wygrali po tie-breaku.

W meczu 1. rundy biało-czerwoni zmierzyli się z Austriakami Moritz Pristauz i Julian Horl. Polscy siatkarze nie mieli problemu z pokonaniem rywali, z którymi wygrali pewnie w dwóch setach. W kolejnym meczu reprezentanci Polski pokonali bez straty seta szwajcarów Adrian Heidrich i Mirco Gerson, dzięki czemu zameldowali się w ćwierćfinale.

W meczu decydującym o awansie do strefy medalowej rywalami polskich zawodników byli Włosi - Paolo Nicolai i Daniele Lupo. Spotkanie od początku miało wyrównany przebieg, a losy poszczególnych setów rozstrzygały się w końcówce. Ostatecznie, mimo że biało-czerwoni mieli w górze piłki meczowe lepsi w rozstrzyganym na przewagi tie-breaku rywale. Biało-czerwony zakończyli Mistrzostwa Europy na 5. miejscu.

Wyniki:

  • Kantor/Łosiak - Aye/Gauthier-Rat 2:0 (21:18, 21:16)
  • Kantor/Łosiak - Krasilnikov/Stoyanovskiy 1:2 (16:21, 26:24, 15:17)
  • Kantor/Łosiak - Pristauz/Horl 2:0 (21:19, 21:17)
  • Kantor/Łosiak - Heidrich/Gerson 2:0 (21:19, 21:16)
  • Kantor/Łosiak - Nicolai/Lupo 1:2 (19:21, 21:19, 16:18)