Jastrzębianie o krok od awansu

22.09.2020 22:12 | 0 komentarzy | rafbl

W pierwszym meczu rozgrywanego w Jastrzębiu-Zdroju turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzów gospodarze pokonali bez straty seta białoruski Stroitiel Mińsk. Decydujące o awansie do 2. rundy kwalifikacji spotkanie "pomarańczowi" rozegrają w czwartek.

Początek wtorkowego spotkania dość niespodziewanie należał do siatkarzy Stroitielu Mińsk, którzy w początkowej fazie gry zbudowali sobie trzypunktową przewagę (9:6). Prowadzeni przez Luke`a Reynoldsa jastrzębianie przez długi czas nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym Białorusinom, którzy zbliżając się do końcowego fragmentu premierowej odsłony dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" (19:15). Końcówka to poprawa gry "pomarańczowych", którzy doprowadzili do remisu po 22, a po chwili triumfowali na przewagi do 25.

Obraz gry w drugim secie nie różnił się znacznie od poprzedniego. Początkowo na trzypunktowym prowadzeniu byli siatkarze Stroitielu (6:3). Z czasem rezultat na tablicy wyników wyrównał się i obydwa zespoły grały punkt za punkt. Wchodząc w decydującą fazę seta na tablicy wyników był remis po 20, co zwiastowało kolejną w meczu wyrównaną końcówkę. Ostatecznie podobnie jak w poprzednim secie więcej zimnej krwi zachowali jastrzębianie, którzy triumfując do 24 powiększyli swoje prowadzenie w meczu.

Trzecia i zarazem ostatnia partia w początkowo niewielka przewaga "pomarańczowych". Dopiero w drugiej fazie seta jastrzębianie powiększyli swoje prowadzenie do siedmiu (8:15), a następnie dziesięciu (11:21) "oczek". Ostatecznie zawodnicy Jastrzębskiego Węgla wygrali do 14, a całe spotkanie 3:0 i są o krok od awansu do kolejnej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Mohamed Al Hachdadi, który zdobył dla jastrzębian 19 punktów. Trzecim uczestnikiem turnieju jest holenderskie Draisma Dynamo Apeldoorn, z którym "pomarańczowi" zmierzą się w czwartek.

Stroitiel Mińsk - Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 24:26, 14:25)

Stroitiel: Tsiushkevich, Audochanka, Komar, Akulich, Antanovich, Panasenko oraz Budziukhin (libero), Lapato (libero), Prajko, Miniankou, Pasavets, Sinhayeuski

Jastrzębski: Kampa, Louati, Gladyr, Al Hachdadi, Fornal, Wiśniewski oraz Popiwczak (libero), Bucki, Tervaportti, Szalacha, Cichosz-Dzyga