Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Wygrana i awans Jastrzębskiego Węgla

24.09.2020 20:24 | 0 komentarzy | rafbl

Drugie zwycięstwo bez straty seta zanotowali podczas rozgrywanego w Jastrzębiu-Zdroju turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzów zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy w czwartowe popołudnie pokonali holenderskie Draisma Dynamo Apeldoorn i zapewnili sobie tym samym awans do II rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

W porównaniu z pierwszym meczem rozgrywanego w Jastrzębiu-Zdroju turnieju w składzie gospodarzy doszło do kilku zmian. Decyzje kadrowe prowadzącego "pomarańczowych: Luke`a Reynoldsa nie wpłynęły negatywnie na poczynania jastrzębian, którzy od początku spotkania w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia.

Już na początku premierowej odsłony jastrzębianie wypracowali sobie czteropunktową przewagę (9:5), która w połowie seta powiększyła się do siedmiu "oczek" (14:7). W dalszej fazie seta rywale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy, którzy kontrolując boiskowe wydarzenia utrzymali wypracowaną przewagę Ostatecznie zawodnicy Jastrzębskiego Węgla wygrali tą partię do 20.

Drugi set miał początkowo wyrównany przebieg, jednak z czasem "pomarańczowi" odskoczyli na dwa (6:4), a następnie trzy (15:12) "oczka". Zbliżając się do końcowej fazy seta jastrzębianie dorzucili do swojego prowadzenia kolejne trzy punkty (19:13) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W decydującym fragmencie seta obraz gry nie uległ zmianie i gospodarze triumfowali pewnie do 16.

Trzecia i zarazem ostatnia partia spotkania miała podobny przebieg do seta poprzedniego. W pierwszej fazie rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu, jednak z czasem przewagę osiągać zaczęli gospodarze (7:5). Wyraźnie lepsi w tym meczu "pomarańczowi" w dalszym fragmencie gry powiększyli swoje prowadzenie do pięciu (17:12), a następnie siedmiu (20:13) "oczek". Bezradni rywale nie byli w stanie odrobić strat i set zakończył się wysokim zwycięstwem jastrzębian do 17, którzy wygrali tym samym 3:0 i z kompletem zwycięstw awansowali do II rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został podobnie jak we wtorkowym meczu ze Stroitielem Mińsk Mohamed Al Hachdadi, który zdobył dla "pomarańczowych" 17 punktów.

W II rundzie kwalifikacji rywalami zawodników Jastrzębskiego Węgla będzie Arcada Galati z Rumunii i Fino Kaposvar VC z Węgier. Na tą chwilę nie wiadomo w jakiej formule toczyć się będą decydujące o awansie do fazy grupowej rozgrywek zmagania. Rywalizacja w II rundzie toczyć się będzie w terminie 13-29 października.

Jastrzębski Węgiel - Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

Jastrzębski: Tervaportti, Louati, Szalacha, Al Hachdadi, Szymura, Wiśniewski oraz Popiewczak (libero), Granieczny (libero), Biniek, Cichosz-Dzyga

Dynamo: Rauwerdink, Manenschijn, Hoogendoorn, Blom, Van Zeist, De Weijer oraz Klok (libero) oraz Van Gestel, Fullerton