Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Trwa passa Jastrzębskiego Węgla

27.09.2020 21:26 | 0 komentarzy | rafbl

Trzecie zwycięstwo w trzecim rozegranym meczu w Plus Lidze zanotowali dzisiejszego popołudnia siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali na wyjeździe MKS Będzin.

Trwa passa Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona spotkania okazała się najbardziej emocjonującą w meczu. Jako pierwsi większą przewagę wypracowali sobie goście (2:4), jednak z czasem do głosu doszli będzinianie, którzy w połowie seta prowadzili 10:8. Zbliżając się do decydującego fragmentu gry miejscowi utrzymali przewagę i prowadzili 17:15. W końcówce siatkarze MKS-u dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" i wygrali ostatecznie do 22.

Drugi set od początku przebiegał pod dyktando podrażnionych porażką w poprzedniej partii jastrzębian. Podopieczni Luke`a Reynoldsa już w początkowej fazie gry wypracowali sobie czteropunktową przewagę (1:5), którą w dalszym fragmencie powiększyli do ośmiu (8:16), a następnie dziesięciu (12:22) "oczek". Rozbici gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonym zawodnikom Jastrzębskiego Węgla, którzy pewnie triumfowali do 15.

Trzecia odsłona to ponownie dobre otwarcie przyjezdnych, którzy rozpoczęli ją od trzypunktowego prowadzenia (2:5). Będzinianie nie poddali się i doprowadzili do remisu po 7, jednak po chwili jastrzębianie odbudowali swoją przewagę, która tym razem sięgnęła czterech "oczek" (8:12). Miejscowi starali się gonić, jednak konsekwentnie grający "pomarańczowi" przetrwali napór rywali i wchodząc w decydującą fazę gry prowadzili pięcioma punktami (15:20). Ostatecznie jastrzębianie wygrali tego seta do 18.

Czwarta i zarazem ostatnia partia to kontynuacja dobrej gry jastrzębian, którzy od początku powiększali swoją przewagę. W środkowej fazie seta prowadzili oni pięcioma (5:10), a następnie siedmioma (8:15) "oczkami" i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Siatkarze MKS-u nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z "pomarańczowymi", którzy dowieźli przewagę do końca i po zwycięstwie do 18 wygrali całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący ZAKSY - Mohamed Al Hachdadi, który zdobył dla swojego zespołu 21 punktów.

Jastrzębianie po trzech rozegranych spotkaniach z 8 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 2. miejsce. Do prowadzącej Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą zmierzą się już w najbliższą środę "pomarańczowi" tracą punkt.

MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:22, 15:25, 18:25, 18:25)

MKS: Thiago, Sobański, Kalembka, Faryna, Santana, Gawryszewski oraz Gregorowicz (libero), Haduch, Godlewski, Teklak, Makowski, Schmidt

Jastrzębski: Kampa, Louati, Gladyr, Al Hachdadi, Fornal, Szalacha oraz Popiwczak (libero), Wiśniewski