Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Zoo-Mar JP Telebim RLPS zaczyna 24. sezon

01.10.2020 20:07 | 0 komentarzy | kozz

W najbliższy weekend w Arenie Rafako w Raciborzu 24. sezon rozpoczną siatkarze-amatorzy, którzy występują w Raciborskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Zoo-Mar JP Telebim RLPS zaczyna 24. sezon
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poprzednim sezonie z powodu pandemii nie wyłoniono medalistów. Zatem powstaje pytanie czy warto ruszać z nowym sezonem skoro liczba przypadków związanych z covid-19 znów wzrasta. - Wyszliśmy z założenia, że póki nie ma większych obostrzeń to spróbujemy rozpocząć nowy sezon. Jeśli przerwalibyśmy ciągłość rozgrywania ligi, to prawdopodobnie byłby to już koniec długoletniej historii Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Na pewno będzie to trudny sezon, a już w przyszłym sezonie chcemy świętować ćwierćwiecze rozgrywek - powiedział prezes ligi Maciej Wroński.

Jak przyznaje prezes ligi wynik będzie drugorzędną sprawą. Najważniejsze, żeby grać i podtrzymywać tradycję. W głowie sternika RLPS jest kilka wariantów na rozegranie ligi, tak aby nie zakończyć sezonu jak to miało miejsce w przypadku 23. edycji, czyli brakiem wyłonienia mistrza. - Plan A to rozegranie pełnego sezonu, ale jest też plan B, który przewiduje skrócenie rundy rewanżowej lub jej całkowite anulowanie. Wtedy będziemy się starać dokończyć rundę zasadniczą oraz rozegrać turniej finałowy. Zawsze to jakaś podstawa do wyłonienia mistrza. Wszystko zależy od tego jaką będziemy mieli sytuację w kraju - mówi prezes Wroński.

W lidze męskiej wystartuje w tym sezonie dziewięć drużyn. Na skład ligi kobiet wciąż czekamy. Co ciekawe zabraknie drużyny Enter El-Bis Instal Mag, która rywalizowała od początku ligi. Teraz zawodnicy z tej drużyny rozeszli się po innych ekipach wzmacniając rywalizację w poszczególnych zespołach. Nową drużyną jest ANIMAG, a po roku przerwy do gry wraca SNW Głubczyce. Faworytem według wielu znawców RLPS ponownie będzie Leśna Perła Damons Rybnik. Tradycyjnie od wielu lat swoje mecze w lidze rozgrywa nasza drużyna - Nowiny.pl Katolik Group.

Pierwsze mecze 4 października, o godzinie 9 i 11 w raciborskiej Arenie Rafako.

  • 9:00 SNW Głubczyce - ZOO-MAR Lunatycy
  • 9:00 Leśna Perła Damons Rybnik - Złotnik
  • 11:00 Nowiny.pl Katolik Group - Agrotim-Na Fali
  • 11:00 Progress Szkoła Językowa - ANIMAG

Pauzuje: Omerta-Northern