Rozpędzona ZAKSA z kolejnym zwycięstwem

03.10.2020 22:14 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do pokonania w wyjazdowym spotkaniu Trefla Gdańsk. Mecz rozegrano w ramach 5. kolejki Plus Ligi.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła ZAKSA, która już na początku premierowej odsłony wypracowała sobie pięciopunktową przewagę (1:6). Gospodarze zdołali jednak poprawić swoją grę i w środkowej fazie seta zmniejszyli dystans do rywali (11:12), a następnie odskoczyli kędzierzynianom na cztery "oczka" (18:14). Decydujący fragment partii należał jednak do gości, którzy odrobili straty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując do 21.

Drugi set miał początkowo wyrównany przebieg, o czym świadczyć może fakt, że w połowie partii na minimalnym prowadzeniu byli gospodarze (13:12). Dopiero zbliżając się do końcowej fazy seta prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia kędzierzynianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie (16:20). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i ZAKSA zwyciężyła do 20.

Rozpędzeni siatkarze z Kędzierzyna-Koźla trzecią odsłonę rozpoczęli od czteropunktowej przewagi (4:8). Po raz kolejny nie zdołali jednak utrzymać przewagi i w drugiej części gry gospodarze zdołali doprowadzić do remisu po 15. W decydującym fragmencie więcej zimnej krwi zachowali jednak przyjezdni, którzy po emocjonującej końcówce wygrali minimalnie do 23, a całe spotkanie 3:0 odnosząc tym samym piąte zwycięstwo w piątym rozegranym meczu w sezonie.

Statuetka MVP trafiła w ręce atakującego ZAKSY - Łukasza Kaczmarka, który zdobył dla swojego zespołu 17 punktów.

Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 20:25, 23:25)

Trefl: Janusz Reichert, Crer, Wlazły, Lipiński, Mordyl oraz Olenderek (libero), Janikowski, Sasak, Mika, Kozub

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Rejno oraz Zatorski (libero), Staszewski, Kluth