Wygrana Piasta. P.A. Nova i Sośnica bez punktów

04.10.2020 15:03 | 0 komentarzy | OlaN

W sobotę na boiska wybiegli futsaliści z Gliwic. Piast wygrał 6:1 z FC Toruń. Zespół P.A. Nova wrócił do Gliwic bez punktów po przegranym 2:5 meczu z Dreman Futsal Opole, natomiast Sośnica Gliwice przegrała 2:4 z KS Kamionka.

Choć przyjezdni trafili do bramki jako pierwsi, to gliwiczanie bez problemu pokonali zespół FC Toruń. Piast w sobotnim meczu aż sześciokrotnie znalazł drogę do bramki rywali. Dwa razy bramkarza z Torunia pokonał Rafał Franz. Po jednym golu dla ekipy prowadzonej przez Duarte Orlando zdobyli Gustavo Steinwandter, Tomasz Czech, Mareg Bugański i Ixemad Gonzalez.

Po pięciu rozegranych meczach gliwicki Piast zajmuje drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy Futsalu.

Piast Gliwice – FC Toruń 6:1
Bramki: Franz (11., 37.), Steinwandter (22.), Czech (27.), Bugański (29.), Gonzalez (35.) – Mikołajewicz (1.)
Piast: Widuch, Mrowiec, Gonzales, Dias, Steinwandter, Groszak, Franz, Bugiński, Czech, Szyszko, Rabiej, Wilk.
FC: Waszak, Iwanek, Mikołajewicz, Mrówczyński, Wojciechowski, Jekiełek, Kieper, Lewandowski, Iwański, Spychalski, Szczepaniak.

Zespół P.A. Nova Gliwice dobrze rozpoczął mecz z Dreman Futsal Opole Komprachcice. Gliwiczanki do 15. minuty prowadzili 2:0, a na listę strzelców wpisali się Jakub Wegiel i Zbigniew Mirga. Później do głosu doszli gospodarze, którzy przed przerwą zdobyli jeszcze trzy bramki. Po przerwie Dreman Futsal zdobył jeszcze dwie bramki i gliwiczanie przegrali 2:5.

P.A. Nova Gliwice słabo rozpoczęła sezon. W pięciu meczach zespół prowadzony przez Jacka Podgórskiego zdobył zaledwie jeden punkt i zajmuje przedostatnie miejsce w ekstraklasowej tabeli.

Dreman Futsal Opole Komprachcice – P.A. Nova Gliwice 5:2
Bramki: Fil (16., 27.), Ivanov (18.), Grzywa (19.), Grigorescu (32.) – Węgiel (10.), Mirga (15.)
Dreman: Fil, Grigorescu, Lach, Ivanov, Sapa, Wnuk, Fabijaniak, Suchodolski, Krawców, Kilian, Karnatowski, Dykus, Burdaj, Grzywa
P.A. Nova: Zatović, Barteczka, Białek, Hiszpański, Mirga, Widuch, Kędziora, Borkowski Ł., Borkowski J., Biskup, Małek, Szafrański, Pasierb, Węgiel.

W 3. kolejce I ligi futsalu Sośnica Gliwice podejmowała na własnym boisku zespół KS Kamionka. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 2. minucie po bramce Ariela Piaseckiego. Kamionka wyrównała dziesięć minut później. Po zmianie stron gliwiczanie dobyli tylko jedną bramkę, po strzale Marcina Kiełpińskiego. Przyjezdni trzykrotnie w tej części meczu znaleźli drogę do bramki Sośnicy i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

KS Sośnica Gliwice – KS Kamionka 2:4
Bramki: Piasecki (2.), Kiełpiński (30.) – Krzywoń (12.), Skoczykłoda (21.), Król (37.), Węgrzyn (38.)
Sośnica: Waszka, Kiełpiński, Hyży, Gładkowski, Dura, Śmieja, Sowula, Piasecki, Łopatka, Leński, Kaczmarczyk, Hewlik, Górka, Barański.
Kamionka: Haase, Węgrzyn, Jastrzębski, Moskwa, Szafrański, Maicher, Bromboszcz, Glenc, Król, Narożny, Płaczek, Skoczykłoda.