Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Małgorzata Domagalik o Hubercie Kostce: Dlaczego przegapiliście tak wielką postać polskiej piłki?

07.10.2020 10:40 | 0 komentarzy | kozz

W ostatnich dniach piłkarską pozycją numer jeden wśród książek jest "W grze" Małgorzaty Domagalik. To publikacja - jak mówi sama autorka - okiem kibica. Spojrzenie na selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Pojawia się w niej też postać Huberta Kostki, legendarnego bramkarza z Raciborza.

Małgorzata Domagalik o Hubercie Kostce: Dlaczego przegapiliście tak wielką postać polskiej piłki?
fot. Kanał Sportowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cały szum wokół książki zaczął się od dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego, który w czterech dosyć długich odcinkach postanowił omówić biografię Jerzego Brzęczka. Jak łatwo się domyślić, jego zdanie o publikacji Małgorzaty Domagalik było bardzo krytyczne. Za tym idą też bardzo niskie oceny w serwisach dla miłośników książek.

Autorka książki o Jerzym Brzęczku, Małgorzata Domagalik mimo krytki, stawiła czoła i skorzystała z zaproszenia dziennikarza Tomasza Smokowskiego do "HejtParku" w Kanale Sportowym, który można oglądać w serwisie You Tube.

Gdy temat zszedł do porównywania Jerzego Brzęczka do Kazimierza Górskiego, Małgorzata Domagalik zapytała:

"Jak to się stało, że wszyscy panowie przeoczyli wypowiedź kogoś takiego - takiej wielkiej postaci polskiej piłki - jak Hubert Kostka?

- W tej książce? - zapytał Tomasz Smokowski.

- Tak. Jak to jest możliwe? Huberta Kostki, który mówi o selekcjonerze Jerzym Brzęczku, to co mówi, który doskonale pamięta Kazimierza Górskiego..., który przeczytał tę książkę - tak jak panowie - i mi jej pogratulował. Co więcej... powiedział, że jedyną rzeczą się martwi "Czy ja sobie dam radę z tym hejtem?" - powiedziała na antenie Domagalik i dodała: - Jak to jest możliwe, że wszyscy dziennikarze sportowi ominęli Huberta Kostkę - zakończyła z zaciekawieniem autorka książki o Jerzym Brzęczku.

Odpowiedź na to pytanie w zasadzie nie padła, a dialog między Domagalik, a Smokowskim poszedł w dalszym kierunku.

Cały odcinek można zobaczyć poniżej (fragment o Hubercie Kostce od 29 minuty).