środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Unia uciekała, Czarni gonili. Remis w Raciborzu

10.10.2020 21:43 | 5 komentarzy | kozz

Bardzo ciekawe widowisko zobaczyli w sobotę kibice, którzy zdecydowali się przyjść na stadion przy ul. Srebrnej. W ramach XII kolejki raciborskiej klasy okręgowej Unia Racibórz zmierzyła się z wiceliderem tabeli Czarnymi Gorzyce. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Sytuacji bramkowych w tym meczu było bardzo dużo. Strzelanie rozpoczął Dawid Plizga w 25. minucie spotkania, który dostał dobre podanie od Marcina Oślizloka. Przed przerwą Czarni zdążyli po raz pierwszy odrobić straty. Rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Warło. 9 minut po rozpoczęciu drugiej połowy pięknego gola zdobył Kamil Duda i Unia ponownie prowadziła. Radość gospodarzy nie trwała długo, bowiem bardzo mocny wślizg wykonał Fabian Kaczor i sędzia nie miał wątpliwości nad tym, że ma wyrzucić zawodnika z boiska. Unia musiała grać w "10", a Czarni wykorzystując to wyrównali w 68. minucie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Benauer. Jeśli ktoś w tym momencie myślał, że goście dobiją osłabioną Unię, to się mylił, a udowodnił to Duda, który strzelił swoją drugą bramkę i dał prowadzenie 3:2. Ostatecznie drużyna Piotra Haudera po raz trzeci w meczu wyrównała. Tym razem gola zdobył Tomasz Kukla. Zespół z Gorzyc w końcówce mógł zgarnąć trzy punkty, ale w efekcie końcowym spotkanie zakończyło się remisem 3:3. W końcowych 30 minutach prawdziwa plaga żółtych kartek po stronie gości. Kartonikami napomnieni zostali: Dawid Buczek, Mateusz Krzyżok, Krzysztof Warło, Patryk Panic i Kamil Kucharski. Czarni Gorzyce zdobywając punkt przy Srebrnej mają teraz 26 punktów i tracą jedno oczko do LKS-u Tworków, który mecz z Krzyżanowicami gra w niedzielę. Unia Racibórz skorzystała z porażki Naprzodu Borucin w Czernicy i wciąż utrzymuje czwartą lokatę z 18 punktami na koncie. Do fazy mistrzowskiej przejdą cztery pierwsze miejsca. W kolejnym meczu na stadionie przy Zamkowej w Raciborzu, Unia podejmie LKS Krzyżanowice, a Czarni Gorzyce podejmą u siebie Zameczek Czernica.

Unia Racibórz - Czarni Gorzyce 3:3 (1:1)

Plizga 25., Duda 54., 71. - Warło 45.-k., Benauer 68., Kukla 84.

Skład Unii: Pluta - Sobek, Stępiński, Gawryluk (73. Łagosz), Duda, Woniakowski, Plizga (89. Sabiashvili), Moneta, Migus (79. Chałupiński), Kaczor, Oślizlok.

Skład Czarnych: Łagoda - Krzyżok, Kukla, Buczek, Żbikowski, Łukasiak (62. Zychma), Szuścik, Pietrzyk (51. Benauer), Kucharski, Warło, Panic.