Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Sukces judoków Dwójki Rydułtowy

13.10.2020 09:30 | 0 komentarzy | kozz

10 października w Szczyrku odbył się Puchar Europy Kadetów w Judo, w którym wzięli udział zawodnicy UKS Dwójka Rydułtowy.

Sukces judoków Dwójki Rydułtowy
fot. UKS Dwójka Rydułtowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To kolejny wielki triumf rydułtowskich judoków, nie tylko w skali kraju, ale w skali całej Europy. To pierwszy turniej, który odbył się w czasie pandemii koronawirusa pod auspicjami EJU. Oprócz 51 zawodników Kadry Narodowej Polski w Pucharze Europy startowali judocy z Belgii, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Kosowa, Litwy i Słowenii.

Po czeskich Teplicach, Pucharze Polski w Piasecznie chłopcy znów stanęli na podium. To Wojtek Koziołek sprawił, że na Pucharze Europy usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. W kategorii wagowej do 66 kg był bezkonkurencyjny. Pokonał, staczając ciężkie walki wszystkich swoich europejskich rywali, w tym ubiegłorocznego brązowego medalistę Mistrzostw Europy - Viljara Liparda. Z kolei w kategorii wagowej do 60 kg kolejny wielki sukces osiągnął Bartosz Naczyński, zdobywając brązowy medal. To był niesamowity turniej, dwóch zawodników z rydułtowskiego klubu startując w zawodach tej rangi stanęło na podium. Ten sukces chłopcy zawdzięczają swojej ciężkiej treningowej pracy pod okiem wspaniałego szkoleniowca Jana Mańka. Sukces jest tym istotniejszy, że zdobyty w trudnych treningowych warunkach. Chłopcy w pomieszczeniach klubowych trenują dopiero od sierpnia. Wcześniejsze miesiące od maja do końca lipca wymusiły treningi w otwartej przestrzeni i na prywatnych posesjach zawodników i oddanego swej pracy trenera. W ciężkich warunkach zrodzili się medaliści Pucharu Europy.


UKS Dwójka Rydutłowy