środa, 17 kwietnia 2024

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Tomasz Zimoch interweniuje w sprawie zamknięcia aquaparku w Raciborzu

18.10.2020 12:35 | 1 komentarz | żet
Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 18:20

TEKST AKTUALIZOWANY

Znany komentator sportowy, obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej, skrytykował w mediach społecznościowych dyrekcję aquaparku H2Ostróg.

Tomasz Zimoch interweniuje w sprawie zamknięcia aquaparku w Raciborzu
Aquapark H2OStróg w Raciborzu, poseł Tomasz Zimoch (fot. Nowiny.pl, Facebook).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Podjąłem interwencję poselską w sprawie korzystania z pływalni w Raciborzu. Dyrekcja aquaparku Ostróg podała informację, że basen zamknięty i dzisiaj dyrekcja ma wolne! I jak słyszę, pływalnia w Raciborzu ma być zamknięta przez tydzień. Panie dyrektorze, Pan już wczoraj powinien ustalić zasady korzystania dla grup sportowych, dla dzieci ćwiczących w ramach programu "pływam jak ryba”" itd. Tak należy działać! - napisał na swoim Facebooku Tomasz Zimoch.

Przypomnijmy, kierownictwo krytej pływalni H2OStróg w Raciborzu poinformowało o zamknięciu obiektu w czwartek 15 październiku - po ogłoszeniu przez rząd nowych obostrzeń związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Pływalnia została zamknięta w sobotę 17 października. Tymczasem w międzyczasie Ministerstwo Sportu wydało rozporządzenie doprecyzowujące nowe obostrzenia, w którym stwierdzono, że z basenów i siłowni mogą nadal korzystać wyczynowi sportowcy, a także uczniowie i studenci w ramach zajęć w szkole i na uczelni. Oznacza to, że z formalnego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby na basenach nadal prowadzono lekcje nauki pływania (zobacz również: Wyjątki w obostrzeniach dotyczących basenów i siłowni. Kto może ćwiczyć i pływać?).

W sobotę 17 października skierowaliśmy do raciborskiego aquaparku oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu zapytanie w tej sprawie. Odpowiedź otrzymaliśmy 18 października po południu. OSiR poinformował o otwarciu krytej pływalni H2Ostróg dla podmiotów prowadzących zajęcia sportowe od wtorku 20 października (piszemy o tym tutaj: Lekcje pływania od wtorku w H2Ostróg).