Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Lekcje pływania od wtorku w H2Ostróg

18.10.2020 18:22 | 0 komentarzy | żet

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu reaguje na zmiany w obostrzeniach sanitarnych dotyczących z korzystania z obiektów sportowych, m.in. basenów. Od wtorku 20 października Kryta Pływalnia H2Ostróg zostanie otwarta dla podmiotów prowadzących zajęcia sportowe.

Lekcje pływania od wtorku w H2Ostróg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, w czwartek 15 października rząd ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń sanitarnych związanych ze zwalczaniem epidemii Sars-CoV-2. Jedno z nich dotyczyło zawieszenia działalności basenów, centrów fitness oraz siłowni. W odpowiedzi na nowe przepisy, pracownicy Krytej Pływalni H2Ostróg w Raciborzu poinformowali klientów o zamknięciu obiektu od soboty 17 października. W międzyczasie Ministerstwo Sportu doprecyzowało, że zawieszenie działalności basenów, centrów fitness oraz siłowni nie dotyczy sportowców wyczynowych, a także uczniów i studentów korzystających z nich w ramach zajęć w szkole lub na uczelni. Brak rychłej reakcji na nowe wytyczne spotkał się z krytyką, m.in. posła Tomasza Zimocha (pisaliśmy o tym tutaj: Tomasz Zimoch interweniuje w sprawie zamknięcia aquaparku w Raciborzu).

W niedziele popołudnie 18 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu poinformował nas, że w związku ze zmianami obostrzeń dotyczących funkcjonowania basenów w strefie żółtej od najbliższego wtorku (20.10.2020 r.) Kryta Pływalnia H2Ostróg zostanie otwarta dla podmiotów prowadzących zajęcia sportowe (po wcześniejszej rezerwacji). - W dalszym ciągu nie będzie możliwości wejść indywidualnych - informuje OSiR.