Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

GTK bez przełamania na wyjeździe

20.10.2020 12:16 | 0 komentarzy | rafbl

Czwartą porażkę w czwartym rozegranym na wyjeździe meczu zanotowali w niedzielę koszykarze GTK Gliwice, którzy przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Arged BM Slam Stalą różnicą 22 punktów.

Gliwiczanie to w bieżących rozgrywkach zdecydowanie zespół własnej hali. Spośród dziewięciu rozegranych meczów w sezonie 2020/2021 koszykarze GTK wygrali pięć - wszystkie w charakterze gospodarza. W niedzielę w swoim czwartym wyjazdowym spotkaniu podopieczni Matthiasa Zollnera zanotowali czwartą porażkę.

Początek spotkania nie zwiastował tak wysokiej porażki gliwiczan, którzy po pierwszej kwarcie przegrywali tylko trzema "oczkami" (18:15). W drugiej odsłonie wyższy bieg wrzucili jednak gospodarze, co połączone ze słabą obroną i nieskutecznością zawodników GTK przełożyło się na ich wysokie, dwunastopunktowe prowadzenie do przerwy (40:28).

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gliwiczanie w dalszym ciągu prezentowali się o klasę gorzej od rywali, którzy konsekwentnie powiększali prowadzenie i przed decydującą odsłoną prowadzili 64:46. W ostatniej kwarcie miejscowi dorzucili do swojej przewagi kolejne sześć punktów i wygrali ostatecznie 83:61.

Gliwiczanie po dziewięciu rozegranych meczach z 14 punktami na koncie plasują się na 5. miejscu w tabeli. W kolejnym ligowym spotkaniu zmierzą się oni na wyjeździe z Treflem Sopot. Spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - GTK Gliwice 83:61 (18:15, 22:13, 24:18, 19:15)

Arged: Garbacz 21, Florence 19, Smith 15, Green 13, King 6, Sobin 5, Ryżek 2, Dymała 2, Nawrot, Pławucki

GTK: Henderson jr. 18, Varnado 11, Rhett 9, Perkins 7, Gołębiowski 7, Szymański 4, Szlachetka 3, Majewski 2, Diduszko